Niedziela Świętej Rodziny

1. Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to dzień ODPUSTU w naszej parafii. Podczas mszy św. o godz. 12:30 będziemy modlić się za wszystkich Parafian oraz MAŁŻEŃSTWA, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup-senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto świętych Młodzianków, męczenników;
• W PIĄTEK: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
3. W czwartek, 31 grudnia, nie będzie mszy św. o godz. 18:00 z racji rygorów pandemicznych, zapraszamy na mszę św. o godz. 17:00, a po niej zostanie odprawione NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE na zakończenie 2020 roku.
4. W piątek, 1 stycznia, w Imię Boże rozpoczniemy NOWY 2021 ROK; w liturgii Kościoła to UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości liturgicznej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
5. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 2 stycznia, do kościoła o godz. 17.15 na zmianę tajemnic, a następnie na modlitwę różańcową o godz.17:30 oraz na mszę św. o godz. 18.00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.
6. ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, czyli KOLĘDA, z racji pandemii, przeprowadzone będą w zmienionej formule. W styczniu 2021 r. według ustalonego grafiku zaprosimy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do kościoła na mszę św. Szczególną intencją tej mszy św. będzie modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas liturgii będzie wygłoszona okolicznościowa homilia i sprawozdanie z życia parafii, zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa nad mieszkańcami oraz poświęcona woda, którą wierni przyniosą na mszę i zaniosą ją do swoich domów; zostaną też rozdane okolicznościowe obrazki.
7. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», świąteczny podwójny numer «Gościa Niedzielnego» w cenie 10 zł., «L’Osservatore Romano» oraz grudniowy numer «Nowego Życia».
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Stanisława Kanię, +Edwarda Bednarka, +Teresę Tomczyk i +Janinę Banat –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.