Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
2. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu będzie ostatnie tegoroczne nabożeństwo majowe;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Justyna, męczennika;
• W CZWARTEK: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO; Porządek mszy św. będzie jak w każdą niedzielę; podczas mszy św. 10:30 będzie uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii dzieci z naszej parafii, po mszy św. wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji eucharystycznej wkoło naszej świątyni dziękując Panu Bogu za dar Eucharystii, prosząc o błogosławieństwo dla Kościoła Świętego, dla naszej Ojczyzny i naszej parafii. Procesję zakończymy w kościele uroczystym odśpiewaniem «Te Deum laudamus»;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
4. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza jutro na spotkanie z modlitwą uwielbienia i kolejną konferencję w ramach Seminarium Odnowy Wiary po Eucharystii o godz.18:00.
5. W poniedziałek po mszy św. wieczornej PRÓBA DZIECI, które chcą sypać kwiatki podczas procesji na Boże Ciało.
6. Od wtorku, 1 czerwca, zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które również transmitujemy drogą internetową. W oktawie Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego będzie procesja eucharystyczna wkoło kościoła.
7. W środę o godz. 17:00 SPOWIEDŹ DLA DZIECI, które w uroczystość Bożego Ciała przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej i ich rodzin.
8. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
9. W sobotę, 5 czerwca, o godz. 17:15 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej, o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
10. Od czwartku, 3 czerwca, rozpoczynamy we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji 24-godzinną ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która potrwa przez oktawę Bożego Ciała. W sobotę po wieczornej mszy św. rozpoczniemy adorację w naszej parafii, która potrwa do niedzielnej mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich parafian, a także poszczególne grupy modlitewne na 24-godzinną adorację Pana Jezusa.
11. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca, bezpośrednio po wieczornej mszy św. o godz. 18:00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii odbędzie się w środę, 23 czerwca br.
12. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza rodziny, młodzież i osoby samotne na rekolekcje letnie do Lewina Kłodzkiego w dniach od 14 do 21 sierpnia. Poprowadzi je franciszkanin, o. Roman Celary. W planie rekolekcji jest czas na modlitwę, spotkanie z Bogiem i z drugim człowiekiem, wycieczki w góry, granie w piłkę i rozmowy. Informacje i zapisy przez formularz dostępny na stronie internetowej wspólnoty Płomień Pański i parafii.
13. Szkoły i przedszkole STOWARZYSZENIA NURT zapraszają na otwarty RODZINNY DZIEŃ DZIECKA. Nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji dla rodzin. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 1 czerwca, o godz. 16:00 na terenie placówki przy ul. Pautscha 9. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.
14. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Jadwigę Dąbrowską-Gąsior, +Halinę Krzemińską, +Elżbietę Dopler oraz +Bronisławę Chybił – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.