Niedziela Trójcy Przenajświętszej,
ROK B – 26. 05. 2024 r.

1.     W liturgii Kościoła obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

  1. Podczas mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci komunijne do udziału w Białym Tygodniu codziennie, do piątku włącznie.

3.     Również dzisiaj, o godz. 19:00, odbędzie się kolejny koncert z cyklu «Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny». Wystąpią: Piotr Bywalecorgany i Lena Duszyńskatrąbka. Koncert będzie dedykowany wszystkim Mamom, z racji przypadającego dziś Dnia Matki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 we wtorek: wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa, Prymasa Tysiąclecia;

 w środę: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

 w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

 w piątek: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

 w sobotę: wspomnienie św. Justyna, męczennika;

5.     W uroczystość Bożego Ciała msze św. będą o godz. 7:00; 9:00; 12:30; 16:00; 18:00 i 20:00. Po mszy św. o godz. 9:00, uroczyście dziękując Panu Bogu za dar Eucharystii, włączymy się do procesji jednoczącej trzy parafie Wielkiej Wyspy. Procesja wyruszy z kościoła św. Faustyny, a zakończy się w kościele oo. Redemptorystów uroczystym odśpiewaniem «Te Deum laudamus». Prosimy o udekorowanie posesji i okien wzdłuż ulicy Dębowskiego. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki i chłopców, którzy będą dzwonić dzwonkami podczas procesji odbędzie się w poniedziałek po wieczornej mszy św., przed naszym kościołem. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatów dla dziewczynek zarówno na procesję, jak i na całą oktawę. W oktawie Bożego Ciała podczas nabożeństwa wieczornego będzie procesja eucharystyczna wkoło naszego kościoła.

6.     Ojcowie Redemptoryści serdecznie zapraszają na koncert uwielbienia «Bliżej Nieba», który odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19:30, na parkingu przy kościele NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga. Uwielbienie poprowadzi zespół N.O.E.

  1. Do piątku włącznie zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwo majowe, a od soboty przez cały miesiąc zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

9.     W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.

10. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w mądrości i w łasce Bożej oraz były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w minioną środę w uroczystym wprowadzeniu do naszego kościoła relikwii św. Rity. W związku z tym podniosłym wydarzeniem każdego 22-go dnia miesiąca będzie w naszym kościele nabożeństwo ku czci św. Rity połączone z mszą św. o godz. 18:00.

12. W niedzielę, 9 czerwca, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na doroczny parafialny piknik rodzinny, który odbędzie się w ogrodzie przy plebanii. Podczas wspólnego spotkania będzie zabawa dla całej rodziny, ciasta, grill, stoisko z książkami, a także kiermasz. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

13. Komunikat Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej: „Dyrektorzy Wydziałów Katechetycz-nych diecezji w Polsce obecni na konferencji pod kierownictwem Biskupa Wojciecha Osiala, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii. Dyrektorzy podkreślają, że wszelkie zmiany winny dokonywać się zawsze zgodnie z obowiązującym prawem, na drodze wzajemnego dialogu i w porozumieniu z wszystkimi Kościołami i związkami wyznaniowymi. Osoby odpowie-dzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole”. Całość oświadczenia dostępna jest w gablocie obok kościoła.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia», «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Janinę Korczyńską i +Zofię Anioł – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.