Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
2. Z uwagi na złagodzone rygory Abp Józef Kupny z dniem 6 CZERWCA ODWOŁAŁ DYSPENSĘ od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. Oznacza to, że wszystkich wiernych ponownie dotyczy obowiązek uczestniczenia we mszy św. w niedziele i święta nakazane wypływający z przykazania Bożego, a określony w przykazaniu kościelnym i prawie kanonicznym.
3. W czerwcu TRANSMITUJEMY przez Internet msze św. dla chorych i osób starszych: w niedziele o godz. 10:30 i 12:30, a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
• W CZWARTEK: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO; Porządek mszy św. będzie jak w każdą niedzielę; podczas mszy św. 12:30 będzie uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii dzieci z naszej parafii, po mszy św. wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji eucharystycznej wkoło naszej świątyni dziękując Panu Bogu za dar Eucharystii, prosząc o błogosławieństwo dla Kościoła, dla naszej Ojczyzny i naszej parafii. Procesję zakończymy w kościele odśpiewaniem Suplikacji z prośbą o ustanie epidemii. Po procesji będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. o godz. 16:00;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
5. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Serca Pana Jezusa, które również transmitujemy drogą internetową. W oktawie Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego będzie procesja eucharystyczna wkoło kościoła.
6. W poniedziałek po mszy św. wieczornej PRÓBA DZIECI, które chcą sypać kwiatki podczas procesji na Boże Ciało.
7. We wtorek o godz. 18:45 PRÓBA DZIECI, które przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej, a w środę o godz. 17:00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.
8. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. W sobotę, 13 czerwca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 18:00 msza św., a po niej modlitwa różańcowa i procesja wkoło kościoła z figurą Pani Fatimskiej.
10. W niedzielę 14 czerwca, w Światowy Dzień Krwiodawcy, ZAPRASZAMY NA ZBIÓRKĘ KRWI w naszej parafii, w Domu Parafialnym w godz. 9:00 – 13:00. Mimo panującej pandemii jest bardzo duże zapotrzebowanie na krew, która cały czas potrzebna jest poszkodowanym w wypadkach, w trakcie operacji czy do zabiegów kardiochirurgicznych. Osoby, które planują oddać krew, prosimy by zabrały ze sobą dowód tożsamości oraz by zjadły przed donacją lekki posiłek.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Welinę Budzińską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.