Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś największe święto wszystkich chrześcijan – ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA. Chrystus zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Mimo obecnej niepewności niech ta radość zagości w naszych domach i pozwoli nam z pokojem serca świętować dzień radosnego zwycięstwa Jezusa, który woła do nas: ODWAGI, NIE BÓJCIE SIĘ! JA JESTEM. Na ten czas wielkanocny życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, abyśmy jeszcze bardziej przylgnęli do Chrystusa Zmartwychwstałego.
2. TRANSMITUJEMY msze św. z naszego kościoła na kanale YouTube. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny transmisja mszy św. o godz. 10:30 i 12:30.
3. DZIĘKUJĘ wszystkim księżom za przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego, dziękuję ks. Bartoszowi za przygotowanie asysty liturgicznej na wszystkie świąteczne dni, dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrze Miriam –Zakrystiance za udekorowanie prezbiterium i troskę o nasz kościół, dziękuję osobom – młodzieży i dorosłym – za pomoc w dekoracji kościoła na święta. Wyrazy podziękowania składam panu Organiście za prowadzenie śpiewu i naszej utalentowanej młodzieży za akompaniament muzyczny – „Bóg zapłać”. DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przez łącza internetowe uczestniczą w tych wyjątkowych dniach w liturgii. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie naszą mocą i siłą. W tym miejscu chcę również bardzo podziękować panu Mariuszowi Wołowcowi za poświęcony czasu i zaangażowanie, byśmy mogli transmitować liturgię z naszego kościoła oraz panu Zbigniewowi Zajączkowskiemu za dyspozycyjność w administrowaniu stroną internetową parafii – „Bóg zapłać”
4. Jutro drugi dzień świąt – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. według porządku niedzielnego. Jak co roku taca przeznaczona będzie na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. W przyszłą niedzielę, czyli w niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie można złożyć na tacę SKARBONKI MIŁOSIERDZIA, które były rozprowadzane na początku Wielkiego Postu w ramach akcji Caritas.
7. Przeżywamy w naszej parafii PEREGRYNACJĘ IKONY ŚW. JÓZEFA. Każda rodzina, a także osoby samotne mogą przyjąć do swojego domu ikonę, by modlić się za przyczyną Opiekuna Świętej Rodziny. Zachęcamy do kontynuacji peregrynacji również w kwietniu, po świętach Wielkanocnych. Zapisy w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny» poświęcony św. Józefowi, «Nowe Życie» oraz świąteczne wydanie «Niedzieli» i «Gościa Niedzielnego».
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Wiesława Gontarza – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.