Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś największe święto wszystkich chrześcijan –ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA. Chrystus zmartwychwstał! Na tej prawdzie opiera się całe nasze życie i wiara Kościoła. Niech radość zagości w naszych domach i pozwoli nam z pokojem serca świętować dzień zwycięstwa Jezusa, który woła do nas: ODWAGI, NIE BÓJCIE SIĘ! JA JESTEM. Na ten czas wielkanocny życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, abyśmy jeszcze bardziej przylgnęli do Jezusa Zmartwychwstałego i mogli przeżywać dni nasze w pokoju.
2. DZIĘKUJĘ księżom wikariuszom Kamilowi i Krzysztofowi za przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego, ks. Adamowi i ks. Janowi za kapłańską posługę, dziękuję ks. Krzysztofowi za przygotowanie asysty liturgicznej na wszystkie świąteczne dni, dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza – za liczny udział w liturgii, Siostrze Miriam – naszej Zakrystiance za udekorowanie prezbiterium i troskę o nasz kościół, dziękuję osobom – młodzieży i dorosłym – za pomoc w dekoracji kościoła na święta. Wyrazy podziękowania składam panu Organiście za prowadzenie śpiewu – wszystkim serdeczne: „Bóg zapłać”. DZIĘKUJĘ Wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie dwóch świątecznych ornatów, jak również wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem okazują nam wsparcie i przekazują na konto parafialne ofiary na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie naszą mocą i siłą.
3. Jutro drugi dzień świąt – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. według porządku niedzielnego. Jak co roku taca przeznaczona będzie na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
4. W Oktawie Wielkanocnej modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego indywidualnie, bądź wspólnie po wieczornej mszy św., a w piątek zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. INFORMUJEMY, że w przyszłą niedzielę, czyli w niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 w katedrze wrocławskiej, KS. DR MACIEJ MAŁYGA otrzyma sakrę biskupią – otoczmy biskupa-nominata naszą serdeczna modlitwą.
6. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz świąteczne wydanie «Niedzieli» i «Gościa Niedzielnego».
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Tomirę Wawrzyńską, +Andrzeja Talika, +Gabrielę Wolfke i +Jagodę Orman – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.