NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK A – 09. 04. 2023 r.

1.     W liturgii Kościoła przeżywamy dziś Zmartwychwstanie Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał! Na tej prawdzie opiera się całe nasze życie i wiara Kościoła. Niech radość zagości w naszych domach i pozwoli nam z pokojem serca świętować dzień zwycięstwa Jezusa, który woła do nas: „Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy (…) nie umrze na wieki!” (J 11, 25n.) Na ten święty czas wielkanocny życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, abyśmy jeszcze bardziej przylgnęli do Jezusa Zmartwychwstałego i mogli przeżywać dni nasze w pokoju.

2.     Dziękuję księżom wikariuszom Kamilowi i Krzysztofowi oraz ks. prałatowi Janowi za przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego i za kapłańską posługę sakramentalną, dziękuję ks. Krzysztofowi za przygotowanie asysty liturgicznej na wszystkie świąteczne dni, dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza – za liczny udział w liturgii, Panu Organiście za prowadzenie śpiewu oraz Siostrze Miriam – naszej Zakrystiance za udekorowanie prezbiterium i troskę o nasz kościół. Dziękuję młodzieży i dorosłym za pomoc w dekoracji naszego kościoła na święta – wszystkim składam serdeczne: „Bóg zapłać”. Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca za przekazanie ofiary (800 zł.) na złocenie kielicha liturgicznego, jak również wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem okazują nam wsparcie i przekazują na konto parafialne ofiary na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie naszą mocą i siłą.

3.     Comiesięczna zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną będzie za tydzień, w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

4.     Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego. Jak co roku taca przeznaczona będzie na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

5.     W Oktawie Wielkanocnej modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego indywidualnie, bądź wspólnie po wieczornej mszy św., a w piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

6.     Informujemy, że Ks. Piotr Wawrzynek, który przed laty był wikariuszem w naszej parafii, otrzyma sakrę biskupią w sobotę, 15 kwietnia, o godz. 10:00 w katedrze legnickiej – otoczmy biskupa-nominata naszą serdeczna modlitwą.

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz świąteczne wydanie «Niedzieli» i «Gościa Niedzielnego».

8.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Mirosława Uhera i +Mieczysława Kukułę – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.