Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś największe święto chrześcijan – ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA. Chrystus zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Niech wielkanocna radość zagości w naszych domach. Mimo obecnej niepewności niech ta radość pozwoli nam w szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa Chrystusa, który woła do nas: ODWAGI, NIE BÓJCIE SIĘ! JA JESTEM. Życzymy, abyśmy w tę Wielkanoc pełną tajemnic i trudną do ogarnięcia ludzkim rozumem jeszcze bardziej przylgnęli do Zmartwychwstałego.
2. TRANSMITUJEMY msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła przez Internet; na parafialnej stronie swietarodzina.wroclaw.pl jest link w zakładce TRANSMISJE, który przekierowuje na portal YouTube. W Niedzielę Wielkanocną transmisja mszy św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 12:30, a w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9:00 i 12:30. W tym miejscu chcę raz jeszcze bardzo podziękować z całego serca panu Mariuszowi Wołowcowi za poświęcony ogrom czasu i zaangażowanie, byśmy mogli transmitować liturgię Wielkiego Tygodnia i świąt. „Bóg zapłać”. Dziękuję panu Zbigniewowi Zajączkowskiemu za dyspozycyjność w administrowaniu stroną internetową parafii.
3. Jutro drugi dzień świąt – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego, a tradycyjnie do odczytania będzie list rektorów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
4. Ze względu na decyzję władz państwowych dotyczącą ograniczonej ilości wiernych w kościele NADAL OBOWIĄZUJE LICZBA 5 OSÓB PODCZAS LITURGII w świątyni.
5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. KAŻDY DZIEŃ TEGO TYGODNIA MA RANGĘ UROCZYSTOŚCI. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. DZIĘKUJĘ wszystkim księżom za wygłoszone rekolekcje w Wielkim Tygodniu, za przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego, dziękuję ks. Bartoszowi za przygotowanie celebracji liturgicznej na świąteczne dni, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrze Miriam – Zakrystiance za dekoracje kościoła oraz panu Organiście za prowadzenie śpiewu. „Bóg zapłać”. DZIĘKUJĘ również Wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie świątecznych obrusów na ołtarz, również wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem okazują nam wsparcie oraz przekazali na konto parafialne ofiary na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przez łącza internetowe uczestniczą w tych wyjątkowych dniach w liturgii. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie naszą mocą i siłą.
7. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w środę i piątek od godz. 15:30 do 17:30 tylko dla spraw związanych z pogrzebem. Wszelkie inne sprawy proszę zgłaszać do Kancelarii przez domofon. WEZWANIE KAPŁANA DO CHORYCH tylko w niebezpieczeństwie śmierci pod parafialnym nr tel.: 71 / 348 32 30.
8. W związku ze stanem pandemii i decyzjami władz CMENTARZ PARAFIALNY ZAMKNIĘTY JEST DO ODWOŁANIA. Respektowanie tej decyzji sprawdza Policja. Prosimy o przyjęcie tej trudnej decyzji ze zrozumieniem. Bardzo prosimy nadal – mimo czasu świątecznego, kiedy normalnie spotykaliśmy się w gronie rodziny i bliskich – DOSTOSUJMY SIĘ DO POLECEŃ stosownych służb, by ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZAKAŻENIA: POZOSTAŃMY W DOMACH (!).
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stronie internetowej parafii jest zamieszczona elektroniczna wersja naszego parafialnego czasopisma «U ŚWIĘTEJ RODZINY», a także specjalnego numeru «NOWEGO ŻYCIA».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Janusza Fereńskiego, +Elżbietę Kozłowską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.