Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy liturgiczny Okres Wielkanocny.
2. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 i 12:30 odbędzie się uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci z naszej parafii. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne na nabożeństwa majowe o godz. 17:30 i mszę św. o godz. 18:00 w ramach BIAŁEGO TYGODNIA.
3. Dziś o godz. 17:00, zapraszamy do naszego kościoła jubileuszowego na muzyczną opowieść o św. Józefie w wykonaniu chóru męskiego pod dyrekcją Jakuba Tomalaka, który wyśpiewa AKATYST ku czci św. Józefa.
4. Bezpośrednio po wieczornej mszy św. o godz. 18:00, w Domu Parafialnym odbędzie się dziś spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
5. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
• W CZWARTEK: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
6. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza na spotkanie z modlitwą uwielbienia i kolejną konferencję w ramach Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałek, 24 maja, po Eucharystii o godz.18:00.
7. W środę, 26 maja, przypada DZIEŃ MATKI. Z tej okazji po wieczornej mszy św. zapraszamy na MUZYCZNY WIECZÓR zatytułowany „Ave Maria dla Mam”. Motywem przewodnim będą utwory „Ave Maria” różnych kompozytorów, które zaprezentują młodzi muzycy z naszej parafii z dedykacją na Dzień Matki.
8. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. Na stoliku przy głównych drzwiach kościoła są wyłożone do pobrania BROSZURY mające charakter mini-poradników pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”, „Gdy dziecko pyta o seks” oraz „Weź je za rękę – jak chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii”.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Anielę Rymarz – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.