Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, zwaną w tradycji Zielonymi Świątkami. Kończy się tym samym okres Wielkanocy. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. będzie ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
2. W Kościele w Polsce przeżywamy dziś XV DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA, którego centralnym punktem jest uroczysta msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12:00 z udziałem członków Episkopatu Polski.
3. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Serca Pana Jezusa.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
• W CZWARTEK: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
5. RUCH KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „ODRODZENIE” KOŁO IM. ŚW. JANA PAWŁA II we Wrocławiu przy parafii Świętej Rodziny zaprasza członków, sympatyków i wszystkich chętnych na otwarte zebranie, które odbędzie się w środę, 8 czerwca, o godz. 16:00 w Domu Parafialnym. W programie m.in. spotkanie z s. M. Ingą na temat zapowiedzianej beatyfikacji męczennic sióstr elżbietanek s. Marii Paschalis i jej 9. Towarzyszek pt. „Wierne Miłości”.
6. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. W sobotę, 11 czerwca br., o godz. 11:00 odbędzie się w archikatedrze wrocławskiej beatyfikacja Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i 9. Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w naszej archidiecezji. Natomiast w Zakrystii można odebrać bilety wejściowe do Hali Stulecia na MUZYCZNE UWIELBIENIE BOGA OJCA za dar beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI”.
8. Wszystkich Parafian oraz Gości zapraszamy na PARAFIALNY PIKNIK CHARYTATYWNY, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 czerwca, w ogrodzie za starą plebanią. Początek o godz. 16:30. Piknik organizowany jest z myślą o wspólnej integracji. W programie są m.in. zabawy dla dzieci, grill, kiermasz książek, loteria, a także zostanie podjęta zbiórka funduszy na rehabilitację trzech dziewczynek, sióstr Gniewkowskich. Więcej informacji na plakacie w gablotce i na ulotkach rozłożonych na ławkach.
9. Przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku przystąpienia do WIELKANOCNEJ KOMUNII ŚW., z którym wiąże się sakramentalna spowiedź. Okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. w tym roku jest do 12 czerwca, czyli do uroczystości Trójcy Świętej.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», nowy czerwcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Teresę Janusz – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.