NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK A – 28. 05. 2023 r.

1.     W liturgii Kościoła przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

  1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
  2. Bezpośrednio po mszy św. rocznicowej zapraszamy wszystkie mamy na okolicznościowy koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpią: Ewelina Nawrocka – mezzosopran, Lena Duszyńska – trąbka, Jakub Kramarz – obój oraz Jakub Zawadzki – organy.
  3. Również dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na drugi koncert organowy z cyklu „Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny”. Będziemy gościć p. Bartosza Patryka Rzymana. Artysta ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, ma w swym dorobku nagrania płytowe, występował także na wielu festiwalach organowych w Polsce i za granicą. W programie koncertu wykona utwory polskiego kompozytora – Mariana Sawy. Serdecznie zapraszamy.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

 w środę: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

 w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 w sobotę: wspomnienie św. męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy;

  1. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwo majowe, a od czwartku zapraszamy przez cały miesiąc codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.     W środę, 31 maja, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na ostatnią przed wakacjami konferencję połączoną z otwartą dyskusją w ramach spotkań: Areopag na Wielkiej Wyspie. Tematem konferencji, którą wygłosi ks. dr Marcin Kołodziej jest: „Kapłan i ewangelizacja w Internecie”. Serdecznie zapraszamy.

8.     W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w mądrości i w łasce Bożej oraz były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

9.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

  1. W piątek, 2 czerwca, po wieczornej mszy św., odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie dla młodzieży przygotowującej się przyjęcia sakramentu bierzmowania.

11. W sobotę, 3 czerwca, o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:15 w Domu Parafialnym zmiana tajemnic różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.

12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele w Polsce XVI Święto Dziękczynienia. Z tej racji odbędzie się coroczna zbiórka ofiar na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Michała Tatomira – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”  

Comments are closed.