Niedziela Zesłania Ducha Świętego,
ROK B – 19. 05. 2024 r.

1.     W liturgii Kościoła przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny Okres Wielkanocny.

2.     Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca, więc od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do Centrum św. Hildegardy w Domu Parafialnym na orkiszowe ciasta, kawę, ziołowe herbaty i spotkania w gronie najbliższych.

3.     Zapraszamy dziś na uroczyste otwarcie II Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. O godz. 14:00 w kościele NMP na Piasku będzie rozpoczęcie spotkania, następnie konferencja, a po  niej o godz. 15:00 wyruszy procesja do katedry, gdzie pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kupnego zostanie odprawiona Eucharystia. Po mszy św. – wspólne świętowanie w ogrodach Papieskiego Wydziału Teologicznego.

4.     Przez cały maj codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską, a w tym tygodniu, w czwartek, zapraszamy na majówkę do ogrodu naszych Sióstr.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

 w środę: wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy;

 w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 w piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;

  1. W środę zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Rity. W związku z tym podniosłym wydarzeniem Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy wyjątkowo będzie połączona z nabożeństwem majowym, tak aby o godz. 18:00 rozpocząć Eucharystię. Uroczystej instalacji relikwii dokona Dziekan naszego dekanatu, Ks. kanonik Marek Dutkowski, a modlitwę zawierzenia naszej parafii św. Ricie poprowadzi o. Witold Baran CSsR, proboszcz parafii oo. Redemptorystów w 1. rocznicę zakończenia misji świętych w naszej wspólnocie. Na tę liturgię prosimy przynieść karteczki z wypisanymi intencjami, które będą przedstawione św. Ricie, a na zakończenie mszy św. zostaną pobłogosławione róże, które będzie można pobrać dla siebie lub dla osoby, którą polecaliśmy modlitwom.

7.     W każdą środę o godz. 7:00 jest msza św. wotywna ku czci św. Józefa, a po niej litania do Opiekuna Świętej Rodziny, zaś w soboty o godz. 7:00 msza św. ku czci Matki Bożej, a po niej śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej.

8.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 będzie spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz rodziców i rodzin.

9.     W przyszłą niedzielę, 26 maja, podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

10. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 19:00, odbędzie się kolejny koncert z cyklu «Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny». Wystąpią: Piotr Bywalec (organy) i Lena Duszyńska (trąbka). Koncert będzie dedykowany wszystkim Mamom, z racji przypadającego w tym dniu ich święta. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia», «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Gość Niedzielny – HISTORIA» w cenie 14 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Wandę Meissner, +Michała Durlaka i +Monikę Drulis – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.