Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, zwaną w tradycji Zielonymi Świątkami. Kończy się tym samym okres Wielkanocy.
2. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 maja br. ZOSTAŁY ZNIESIONE LIMITY ilości wiernych w kościele, zapraszamy więc do udziału w nabożeństwach i Mszach Świętych w naszej świątyni z zachowaniem 2 m odległości miedzy sobą i obowiązkiem zasłaniania nosa i ust maseczką lub inną częścią odzieży; natomiast w ceremonii pogrzebowej może wziąć udział max 150 osób zachowując 2 m odległości miedzy sobą.
3. Z uwagi na złagodzone rygory Abp Józef Kupny z dniem 6 CZERWCA ODWOŁUJE DYSPENSĘ od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Oznacza to, że wszystkich wiernych ponownie dotyczy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane wypływający z przykazania Bożego, a określony w przykazaniu kościelnym i prawie kanonicznym.
4. Przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku przystąpienia do WIELKANOCNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, z którym wiąże się sakramentalna spowiedź. Okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej w tym roku jest do 7 czerwca, do uroczystości Trójcy Świętej.
5. W czerwcu TRANSMITUJEMY przez Internet Msze Święte w niedziele o godz. 10:30 i 12:30, a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
6. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich dzieci o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i ochronę od wszelkich niebezpieczeństw;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników Ugandy;
• W CZWARTEK: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
7. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Serca Pana Jezusa, które również transmitujemy drogą internetową.
8. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej Mszy Świętej, a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej Spowiedzi Świętej
9. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na grilla w ogrodzie parafialnym w sobotę o godz. 16:00.
10. Zapraszamy CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA w sobotę, 6 czerwca br. o godz. 17:15 do naszej świątyni na modlitwę różańcową oraz zmianę tajemnic, a następnie na Mszę Świętą w ich intencji oraz ich rodzin. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Urszulę Otrębską, +Ryszarda Staronia, +Zenona Grabarka, +Helenę Chydzyńską, +Marię Fejdak i +Mariannę Górnicką – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.