NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO,
ROK B – 31. 03. 2024 r.

1.     W liturgii Kościoła przeżywamy dziś Zmartwychwstanie Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał! Na tej prawdzie opiera się całe nasze życie i wiara Kościoła. Niech radość zagości w naszych domach i pozwoli nam z pokojem serca świętować dzień zwycięstwa Jezusa, który woła do nas: „Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy (…) nie umrze na wieki!” (J 11, 25n.) Na ten święty czas wielkanocny życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, abyśmy jeszcze bardziej przylgnęli do Jezusa Zmartwychwstałego i mogli przeżywać dni nasze w radości i pokoju.

2.     Dziękuję wszystkim za świadectwo wiary i liczny udział w liturgiach Triduum księżom wikariuszom Kamilowi i Adamowi oraz ks. prałatowi Janowi za przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego, za kapłańską posługę sakramentalną; dziękuję ks. Adamowi za przygotowanie asysty liturgicznej na wszystkie świąteczne dni, dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza – za liczny udział w liturgii, Panu Organiście za prowadzenie śpiewu, a także scholi powstałej na wielkoczwartkową liturgię za piękny śpiew oraz Siostrze Agacie – naszej Zakrystiance za udekorowanie prezbiterium i troskę o nasz kościół. Dziękuję młodzieży, Skautom Europy i mężczyznom za pomoc w dekoracji naszego kościoła na święta – wszystkim składam serdeczne: „Bóg zapłać”. Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca za przekazanie ofiary (800 zł.) na złocenie kolejnego kielicha liturgicznego, jak również wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem wspierają parafię ofiarami na tacę oraz na konto parafialne. „Bóg zapłać” za ten dar serca.

3.     Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego. Jak co roku taca przeznaczona będzie na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

4.     We wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego.

5.     Od 2 do 8 kwietnia obchodzony będzie po raz czwarty Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest wezwanie: „Rodzina Bogiem silna”, zaś przedmiotem rozważań List do rodzin „Gratissimam sane” św. Jana Pawła II, którego 40-lecie ogłoszenia przypada w br.

6.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem.

7.     W Oktawie Wielkanocnej modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego indywidualnie, bądź wspólnie po wieczornej mszy św., a w piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

8.     Należących do Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 6 kwietnia, do Domu Parafialnego o godz. 16:30, a następnie na nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca o godz.17:00 oraz na mszę św. o godz. 18:00 w intencji należących do wspólnoty, ich rodzin i ks. Opiekuna.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Nowego Życia» oraz świąteczne wydanie «Niedzieli» i «Gościa Niedzielnego».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Marka Gruszczyńskiego i +Andrzeja Borowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.