I Niedziela Adwentu, Rok A – 01.12.2019 r.

1.    W liturgii Kościoła przeżywamy dziś I NIEDZIELĘ ADWENTU, która rozpoczyna NOWY ROK LITURGICZNY pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”.
2.    Po mszach św. o godz. 10:30 i 16:00 odbędzie się poświecenia wieńców adwentowych przyniesionych do kościoła. A o godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE, natomiast o godz. 19:30 na MODLITWĘ w duchu braci z TAIZÉ.
3.    Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy w Adwencie na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Pół godziny przed roratami zapraszamy na GODZINKI KU CZCI NIEPOKALANIE POCZĘTEJ.
4.    Zapraszamy na REKOLEKCJE O ZWIĄZKACH NIESAKRAMENTALNYCH. W I, II i III niedzielę Adwentu o godz. 18:00 będzie msza św., a następnie w Domu Parafialnym o godz. 19:00 konferencja tematyczna.
5.    W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
•    WE WTOREK: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
•    W SOBOTĘ: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
6.    KLUB SENIORA zaprasza na comiesięczną Eucharystię w poniedziałek, 2 grudnia, o godz. 10:30 do kaplicy w Domu Parafialnym, a następnie na spotkanie w salce.
7.    W pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA ze Wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI. O godz. 18:00 będzie Eucharystia, a następnie uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem i Agapa.
8.    W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej  spowiedzi św.
9.    W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach dopołudniowych, kapłani ODWIEDZĄ CHORYCH z posługą sakramentalną.
10.    W piątek podczas mszy św. roratniej ŚW. MIKOŁAJ odwiedzi dzieci z racji liturgicznego wspomnienia.
11.    Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę, 7 grudnia, do Domu Parafialnego o godz. 16.30, a następnie na modlitwę różańcową w kościele o godz.17:30 oraz na mszę św. o godz. 18.00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.
12.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zgodnie z objawieniem Maryi z 8 grudnia 1947 r. w Montichiari, we Włoszech, w godzinach od 12.00 do 13.00 jest „GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA”. Zapraszamy więc w południe do naszego kościoła na modlitwę różańcową.
13.    Decyzją Konferencji Episkopatu Polski za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, obchodzony będzie DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Ofiary zbierane za tydzień do puszki po mszy św. przeznaczone zostaną na pomoc dla sióstr i braci w wierze za naszą wschodnią granicą.
14.    Od dzisiaj w Kancelarii Parafialnej będzie można nabyć poświęcone OPŁATKI – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie budynków parafialnych. Będzie można również nabyć ŚWIECE CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritas będzie można nabyć także w Domu Parafialnym w Dewocjonaliach. Mała świeca w cenie 6 zł., a duża  – 14 zł.
15.    Dziękujemy bardzo za zgłaszanie gościny na nocleg dla młodzieży, która przyjedzie do naszego miasta na EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ. Można  składać jeszcze dalsze zgłoszenia.
16.    STUDIUM IKONY zaprasza do udziału w warsztatach ikonograficznych dla dorosłych. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w sobotę, w Domu Parafialnym. Zapisy drogą mailową pod adresem: studiumikony@op.pl .
17.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», nowy grudniowy numer «NOWEGO ŻYCIA», «L’OSSERVATORE ROMANO» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
18.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Ludwika Karpińca i +Izabelę Michalską –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.