II Niedziela Adwentu, Rok A – 08.12.2019 r.

1.    W liturgii Kościoła przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Dziś w południe jest „GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA”, więc zapraszamy o godz. 12.00 na modlitwę różańcową. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE, a o godz. 19:30 na MODLITWĘ w duchu braci z TAIZÉ.
2.    Zapraszamy dzisiaj na REKOLEKCJE O ZWIĄZKACH NIESAKRAMENTALNYCH. O godz. 18:00 msza św., a następnie w Domu Parafialnym o godz. 19:00 konferencja tematyczna.
3.    W II Niedzielę Adwentu, obchodzony jest DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Z tej racji ofiary zbierane dziś po mszy św. do puszek wystawionych na balaskach przeznaczone zostaną na pomoc dla sióstr i braci w wierze za naszą wschodnią granicą.
4.    Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy w Adwencie na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Pół godziny przed roratami zapraszamy na GODZINKI KU CZCI NIEPOKALANIE POCZĘTEJ NMP.
5.    W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
•    W PIĄTEK: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, patronki ociemniałych;
•    W SOBOTĘ: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
6.    RUCH KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ «ODRODZENIE» zaprasza członków i sympatyków na zebranie do Domu Parafialnego w środę, 11 grudnia, o godz. 17:00, podczas którego Pani dr Magdalena Piosek wygłosi wykład z cyklu „Psychologia i wiara” w oparciu o prace Pani prof. psychologii Marii Oleś
7.    Dziękujemy za zgłaszanie gościny na nocleg dla młodzieży, która przyjedzie do naszego miasta na EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ. W czwartek, 12 grudnia, o godz. 19:00 w Domu Parafialnym organizatorzy zapraszają na spotkanie dla rodzin, które zadeklarowały już zakwaterowanie dla młodych.
8.    W czwartek o godz. 19:00 zapraszamy do klasztoru Sióstr Służebniczek na spotkanie RODZINY BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO.
9.    W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 jest okazja do spowiedzi św.
10.    W piątek, 13 grudnia, o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. za śp. Ks. Prałata Stanisława Pikula w 9. rocznicę śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
11.    W sobotę, 14 grudnia, o godz. 10:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Natomiast o godz. 17:00 zapraszamy na FILM Andrzeja Jakimowskiego pt. „IMAGINE”. Rozgrywająca się w Lizbonie opowieść w niezwykły sposób wprowadza widzów w świat ludzi niewidomych.
12.    W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, rozpoczniemy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które trwać będą do wtorku włącznie.
13.    Za tydzień odbędzie się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ.
14.    W Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone OPŁATKI – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie budynków parafialnych. Będzie można również nabyć ŚWIECE CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są do nabycia także w Domu Parafialnym w Dewocjonaliach. Mała świeca w cenie 6 zł., a duża  – 14 zł.
15.    Kolejny raz we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym pt. «BETLEJEM W POLSCE». Koncert ten odbędzie się w sobotę, 11 stycznia 2020 r., w Hali Orbita. W Zakrystii przyjmujemy zapisy na bilety, które są w cenie: 50 zł, 60 zł, 80 zł.
16.    Na stoliku przy ambonie można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ. Zachęcamy do lektury.
17.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Krystynę Rzepecką i +Annę Sobol –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.