III Niedziela Adwentu, Rok A – 15.12.2019 r.

1.    W Imię Boże rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które trwać będą do wtorku włącznie. Poprowadzi je Redemptorysta – o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas każdej mszy św., a w poniedziałek i wtorek, o godz. 9:00 msza św. z nauką dla dorosłych, o 17:00 Roraty z nauką dla dzieci i o godz. 18:00 msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek od 8:00 do 9:00, natomiast Spowiedź św. we wtorek od 8:30 do 10:00 i od 16:30 do 19:00.
2.    O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE, a o godz. 19:30 na MODLITWĘ w duchu braci z TAIZÉ.
3.    Zapraszamy na kolejny dzień REKOLEKCJI O ZWIĄZKACH NIESAKRAMENTALNYCH. O godz. 18:00 msza św., a następnie w Domu Parafialnym o godz. 19:00 konferencja tematyczna.
4.    W przedsionku kościoła odbywa się dziś zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki czemu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
5.    Zapraszamy na RORATY od środy do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Pół godziny przed roratami śpiewane są GODZINKI KU CZCI NIEPOKALANIE POCZĘTEJ NMP.
6.    W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 jest okazja do spowiedzi św.
7.    W piątek i sobotę będą ODWIEDZINY CHORYCH z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy, by w Zakrystii zgłosić adresy osób, które chcą przyjąć sakramenty święte.
8.    W sobotę, 21 grudnia, o godz. 12:00 wraz z Fundacją «Sancta Familia» zapraszamy na WIECZERZĘ WIGILIJNĄ WSZYSTKICH SAMOTNYCH i tych, którzy nie mogą przygotować u siebie Wigilii.
9.    W sobotę o godz. 10:00 będziemy ustawiać CHOINKI. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnego przygotowania naszej świątyni na nadchodzące święta.
10.    Dziękujemy za zgłaszanie gościny na nocleg dla młodzieży, która przyjedzie do naszego miasta na EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ. Nadal można składać deklaracje zakwaterowania dla młodych, ponieważ brakuje w naszej parafii ok. 100 miejsc.
11.    W Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone OPŁATKI – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie budynków parafialnych. Są jeszcze do nabycia ŚWIECE CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 6 zł., a duża  – 14 zł. Również Stowarzyszenie «Apostołowie Miłosierdzia» podjęło akcję charytatywną „DZIECIĘCA KARTKA POMAGA”. Kartki te – zaprojektowane przez dzieci – w cenie 2 zł. można nabyć w Kancelarii Parafialnej w formie cegiełki na rzecz dzieci potrzebujących.
12.     W niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia, będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej parafii. Podczas mszy św. o godz. 12:30 będziemy polecać MAŁŻEŃSTWA, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice. JUBILACI podczas Eucharystii otrzymają pisemne błogosławieństwa z rąk Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów po mszach św. w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
13.    Dziękuję za dar serca w DNIU MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Na ten cel zebrano łącznie 3.870,62 zł. „Bóg zapłać”.
14.    Wspólnota Płomień Pański zaprasza DO ZAKUPU WYSOKOGATUNKOWEJ KAWY ziarnistej i mielonej. Jest to wspólny projekt misjonarzy Oblatów oraz Wspólnoty Płomień Pański w celu zdobycia środków na dzieła misyjne i pokrycie kosztów instalacji pieca c.o. w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy do zakupu w przyszłą niedzielę po mszach św. przed kościołem.
15.    Na stoliku przy ambonie można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ. Zachęcamy do lektury.
16.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Romana Mazura –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.