IV Niedziela Adwentu, Rok A – 22.12.2019 r.

1.    Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE, a o godz. 19:30 na MODLITWĘ w duchu braci z TAIZÉ.
2.    Przed kościołem można nabyć WYSOKOGATUNKOWĄ KAWĘ ziarnistą i mieloną. Jest to wspólny projekt misjonarzy Oblatów oraz Wspólnoty Płomień Pański. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów instalacji pieca c.o. w naszym Domu Parafialnym.
3.    W Zakrystii można nabyć poświęcone OPŁATKI.
4.    Zapraszamy na RORATY w poniedziałek o godz. 18:00, a we wtorek o godz. 7:00. Pół godziny wcześniej śpiewane są GODZINKI KU CZCI NIEPOKALANIE POCZĘTEJ NMP.
5.    W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA, 24 grudnia, zostaną odprawione MSZE ŚW. o godz. 7:00 i 9:00; nie będzie mszy św. o godz. 18:00. W tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
6.    Liturgiczną UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA rozpoczniemy od Pasterki: pierwsza będzie o godz. 22:00, a druga o północy. Wcześniej zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę: rozpoczynamy od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy, a łamiąc się opłatkiem składamy sobie serdeczne życzenia. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i zgodnie z naszą tradycją zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
7.    MSZE ŚWIĘTE W UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO będą w porządku niedzielnym – jednak w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 20:00. Natomiast w drugi dzień świąt msze św. tak, jak w każdą niedzielę.
8.    W sobotę, 28 grudnia, będziemy gościć młodzież, która przyjedzie do naszego miasta na EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ.
9.    W niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia, będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ w naszej parafii. Podczas mszy św. o godz. 12:30 będziemy polecać MAŁŻEŃSTWA, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice. JUBILACI podczas Eucharystii otrzymają pisemne błogosławieństwa z rąk Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów po mszach św. w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej. A po mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na „ODPUSTOWE KOLĘDOWANIE”. Po kolędowaniu będzie poczęstunek. Zachęcamy więc, by przynieść domowe słodkie wypieki..
10.    Stowarzyszenie «Apostołowie Miłosierdzia» podjęło akcję charytatywną „DZIECIĘCA KARTKA POMAGA”. Kartki te – zaprojektowane przez dzieci – w cenie 2 zł. można nabyć w Zakrystii jako cegiełki na rzecz dzieci potrzebujących.
11.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U ŚWIĘTEJ RODZINY», zatytułowany „Rodziną Bożą jesteśmy”, grudniowy numer «NOWEGO ŻYCIA», «L’OSSERVATORE ROMANO» oraz świąteczny podwójny numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO» w cenie 10 zł.
12.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Adama Rolanda, +Stanisława Waśkiewicza i +Stanisława Okręglickiego –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.