Uroczystość BOŻEGO NARODZENIA – 25. 12. 2022 r.

1.     Przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Życzymy Czcigodnym Siostrom, wszystkim Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów: Bożego błogosławieństwa, przebaczenia, pokoju i miłości, które przynosi Boży Syn do naszych rodzin i w serca każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność. Pięknych, zdrowych i radosnych świąt Narodzenia Pańskiego.

2.     Dzisiaj msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym – jednak, jak co roku, nie ma mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 20:00.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, msze św. tak, jak w każdą niedzielę, a ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu;

         we wtorek: święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;

         w środę: święto świętych Młodzianków, męczenników;

         w piątek: święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;

4.     Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Świętej Rodziny w tym roku przypada w piątek, 30 grudnia. O godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św. odpustowej o godz. 18:00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. dr Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny Archidiecezji Wrocławskiej. Będziemy modlić się za Parafian oraz za małżeństwa, które w tym roku przeżywają swoje okrągłe jubileusze.

5.     W sobotę, 31 grudnia, o godz. 17:30 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie 2022 roku, a po nim msza św. o godz. 18:00.

6.     W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, w Imię Boże rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2023; w liturgii Kościoła to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie mszy św. o godz. 7:00.

7.     Odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. Kolędę, rozpoczniemy od 2 stycznia 2023 r. Będziemy chcieli odwiedzić w domach naszych parafian według wcześniej podanego grafiku poszczególnych ulic:

§  w poniedziałek, 02. 01. – ul. Abramowskiego i Mielczarskiego (nr parzyste);

§  we wtorek,        03. 01. – ul. Stefczyka i Jackowskiego (do nr 36);

Kolejne ulice podamy w przyszłą niedzielę, natomiast grafik całej Kolędy wywieszony jest w gablotce przy kościele.

8.     Dziękuję księżom za posługę sakramentalną i duszpasterską w czasie przygotowania świątecznego, jak również LSO, Skautom i wszystkim osobom, które ustawiały choinki oraz szopkę bożonarodzeniową w naszym kościele, a także naszej Siostrze Zakrystiance za piękną dekorację prezbiterium i troskę o naszą świątynię; za to zaangażowanie dla dobra naszej parafii z całego serca wszystkim dziękuję – „Bóg zapłać”.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», świąteczny podwójny numer «Niedzieli» oraz «Gościa Niedzielnego» w cenie 10 zł., «L’Osservatore Romano» oraz «Nowe Życie».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Barbarę Kochanowską–Konieczną, Barbarę Łuszpińską–Umińską i +Krzysztofa Aplasa –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.