Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Dziś przypada uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP; po każdej mszy św. będzie poświecenie bukietów kwiatów, zbóż i ziół, a dzisiejsza taca przeznaczona jest na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.
2. Dziś również sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r., określanej jako „CUD NAD WISŁĄ”. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Piusa X, papieża;
4. W czwartek, 19 sierpnia, zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00 KU CZCI ŚW. JÓZEFA w naszym kościele jubileuszowym.
5. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Ryszarda Grocha, +Cecylię Placak, +Jadwigę Staśko, +Jadwigę Mysiorek, +Artura Drozda, +Julię Ambrozik, +Konrada Borysa Szera i +Jadwigę Leszczuk – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Comments are closed.