V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu; msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
• W CZWARTEK: święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
• W SOBOTĘ: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
4. W poniedziałek, 3 maja, KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
5. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają w poniedziałek o godz. 18:00 do kościoła uniwersyteckiego na mszę św. w intencji MATURZYSTÓW.
6. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
7. MSZA ŚW. w intencji śp. Ks. prałata Stanisława Pikula z racji przypadających imienin zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18:00. Pamiętajmy w modlitwach o długoletnim proboszczu naszej parafii.
8. Spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 maja, w Domu Parafialnym bezpośrednio po wieczornej mszy św. o godz. 18:00.
9. Zachęcamy do kontynuacji PEREGRYNACJI IKONY ŚW. JÓZEFA w naszej parafii również w maju. Zapisy w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony. Od 12 maja do końca miesiąca nasza ikona będzie peregrynować w parafii oo. Paulinów we Wrocławiu.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», majowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Andrzeja Zielińskiego, +Krystynę Bolek, +Andrzeja Zielińskiego i +Stanisława Trojanowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.