V NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK A – 07. 05. 2023 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

         w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;

3.     Przez cały miesiąc, który poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej, zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo majowe z litanią loretańską.

4.     Msza św. w intencji śp. Ks. prałata Stanisława Pikula z racji imienin zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 9:00. Pamiętajmy w modlitwach o długoletnim proboszczu naszej parafii.

5.     W poniedziałek, 8 maja, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się w kościele spotkanie i próba liturgiczna dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

6.     W środę, 10 maja, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na kolejną konferencję połączoną z otwartą dyskusją w ramach spotkań: Areopag na Wielkiej Wyspie. Tematem konferencji, którą wygłosi ks. dr Marcin Kołodziej jest: „Czy dziecko poczęte metodą ‘in vitro’ może być ochrzczone”. Serdecznie zapraszamy.

7.     W środę, po mszy św. wieczornej, zapraszamy na modlitwę w duchu wspólnoty z Taizé, która zostanie poprowadzona w naszym kościele.

8.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

9.     Od soboty 13 maja do niedzieli 21 maja br. będziemy przeżywać w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą oo. Redemptoryści: o. Witold Baran CSsR i o. Piotr Podraza CSsR. Misje Święte rozpoczniemy mszą św. o godz. 18:00; w niedziele porządek mszy św. będzie bez zmian, natomiast w tygodniu, od poniedziałku, 15 maja, do soboty, 20 maja, msze św. będą o godz. 9:00; 17:00 i 19:00 (nie będzie w czasie Misji mszy św. o godz. 7:00). Szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej, w gablotce przy kościele, a także pod koniec tygodnia zostanie rozniesiony do rodzin naszej parafii. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na te wyjątkowe rekolekcje umacniające naszą wiarę i wspólnotę parafialną.

10. W sobotę, 13 maja, rozpoczynamy również nabożeństwa fatimskie, które będziemy celebrować każdego 13-tego dnia miesiąca do października włącznie. Po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na różaniec fatimski oraz procesję z figurą Pani Fatimskiej wkoło kościoła. Na to nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec.

11. Za dwa tygodnie, 21 maja, na zakończenie Misji Świętych, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej podczas mszy św. o godz. 10:30.

12. Dziękuję bardzo S. Miriam i wszystkim osobom, które w miniony piątek pomogły podczas demontażu dekoracji wielkanocnej. „Bóg zapłać”.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Jana Sokołowskiego – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”  

Comments are closed.