V NIEDZIELA WIELKANOCNA,
ROK B – 28. 04. 2024 r.

1.     Obchodzimy dziś XVIII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców pod hasłem: „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”. To szczególny dzień wdzięczności Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry z prośbą o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemną życzliwość wśród kierowców.

2.     Dzisiaj o godz. 17:00 w kościele Redemptorystów, przy ul. Wittiga odbędzie się koncert «Pamięci Golgoty Wschodu». W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w środę: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona ludzi pracy;

         w czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

         w piątek: uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; głównej patronki naszego narodu; w tym dniu msze św. będą o godz. 7:00; 9:00 i 18:00;

         w sobotę: wspomnienie św. Floriana, męczennika; patrona strażaków;

4.     We wtorek, po mszy św. wieczornej będzie rozbierana dekoracja wielkanocna w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy młodzież i mężczyzn do pomocy.

5.     Od środy rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej, z tej racji codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską.

6.     W środę, 1 maja, zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach, pod hasłem: „Z Maryją w Kościele”. Pielgrzymi spotykają się w Sobótce, aby wspólnie wyruszyć w trasę i przeżyć ten majowy dzień w radości i modlitwie. Dojazd do Sobótki własnym transportem lub pociągiem Kolei Dolnośląskich o godz. 7:32 z dworca PKP Wrocław Główny.

7.     W środę, 1 maja i w piątek, 3 maja, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

8.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej  spowiedzi św.

9.     W sobotę, 4 maja, o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym będzie zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.

10. Informujemy, że od wtorku, 7 maja, w parafii NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga we Wrocławiu rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Spotkania będą w każdy wtorek o godz. 18:30, a zakończenie kursu 18 czerwca. Zgłoszenia u o. Pawła CSsR.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», kwietniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», i «Gość Niedzielny».

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Zofię Smyłę, +Paulinę Węgrzyn i +Barbarę Binder – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.