V Niedziela Wielkanocna

1. TRANSMITUJEMY przez Internet msze św. w niedziele o godz. 9:00; 10:30 i 12:30, a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;
• W CZWARTEK: święto św. Macieja, apostoła;
• W SOBOTĘ: święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski;
3. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską, które również transmitujemy drogą internetową.
4. W środę, 13 maja, rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE, które będziemy celebrować każdego 13-tego dnia miesiąca do października włącznie. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00, a następnie różaniec fatimski, na który prosimy o przyniesienie świec.
5. Ojciec Święty FRANCISZEK ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ do Episkopatów całego świata, aby czwartek, 14 maja br., uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa. W odpowiedzi na apel Papieża podejmujmy w tym dniu uczynki miłosierdzia.
6. W piątek i sobotę, 15 i 16 maja, WSPÓLNOTA ŚWIĘTEGO JÓZEFA zorganizuje w naszej parafii wydarzenie modlitewne «24 GODZINY DLA PANA». Tematem przewodnim będzie: „Praktyka medytacji”. Konferencje wygłosi benedyktyn z Tyńca O. Włodzimierz Zatorski SDB. Zapraszamy każdego mężczyznę, który chciałby ofiarować ten czas Bogu wspólnie z Mężczyznami św. Józefa. Na spotkanie obowiązują zapisy (maksymalnie 50 osób). Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie https://mezczyzniwewroclawiu.pl/
7. Dzisiaj odbywa się comiesięczna zbiórka funduszy na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ do koszyczków wystawionych na balaskach. Dziękuję za hojność serca wszystkim, dzięki którym możemy nieprzerwanie wydawać ciepłe posiłki potrzebującym.
8. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy przez wstawiennictwo Maryi podczas środowej Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
9. W maju KANCELARIA PARAFIALNA czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15:30 do 18:00 oraz we wtorek i czwartek od godz. 10:00 do 11:00.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

Comments are closed.