V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je KS. DR JACEK FRONIEWSKI, Kanclerz Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Program Rekolekcji jest następujący: dziś nauki rekolekcyjne podczas mszy św. w porządku niedzielnym, o godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale oraz naukę dla rodziców dzieci komunijnych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na nauki rekolekcyjne podczas mszy św. o godz. 9:00 i 18:00, natomiast dzieci zapraszamy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00. Spowiedź św. będzie we wtorek od godz. 19:00 do 21:00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w środę od godz. 8:30 do 10:00 i od godz. 16:30 do 19:00. Plan rekolekcji jest również wywieszony w gablocie obok kościoła. Zachęcamy, by zarezerwować sobie czas na te święte ćwiczenia duchowe.
2. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia PASCHALIKI WIELKANOCNE, z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne CARITAS.
3. W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
4. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45 – tradycyjnie do koszyczka na balaskach będzie można złożyć ofiary na „KWIATY DO BOŻEGO GROBU”; a o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. Przyszła niedziela, 10 kwietnia, to NIEDZIELA PALMOWA, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej mszy św. pobłogosławimy palmy, natomiast przed mszą św. o godz. 10:30 zgromadzimy się przed kościołem, by po poświęceniu palm uroczyście wejść w procesji do kościoła. W tym dniu ministranci będą rozprowadzać gałązki palm, z których dochód będzie przeznaczony na cele LSO.
6. Dziękujemy za ofiarowane rzeczy NA POMOC UKRAINIE; prosimy o dalszy udział w tej zbiórce, ponieważ pomoc będzie przebiegać długofalowo.
7. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także nowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».

Comments are closed.