V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK A – 26. 03. 2023 r.

1.     Dziś o godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.     W tym roku nie będzie w naszej parafii Rekolekcji Wielkopostnych, ponieważ od 13 maja br. będziemy przeżywać tygodniowe Misje Święte. Jednak w duchu przygotowania do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych, wraz wspólnotą Płomień Pański, zapraszamy w czwartek, 30 marca, o godz. 18:00 na Eucharystię i wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Modlitwę poprowadzi Jakub Bartkowiak, ewangelizator i lider uwielbienia posługujący modlitwą wstawienniczą.

3.     W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 9:30 i 17:15 – dla dzieci oraz o godz. 19:00 na drogę krzyżową ze św. Janem Pawłem II –  ulicami parafii, która wyruszy z naszego kościoła do kościoła św. Faustyny; o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do przedświątecznej spowiedzi św.

4.     W piątek, 31 marca, po mszy św. o godz. 18:30 w Dobrzykowicach będzie można wyruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Przygotowane są dwie trasy: Niebieska Dekanalna – Świętej Rodziny lub Zielona – św. Jadwigi Śląskiej. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: edk.org.pl oraz na plakacie w przedsionku kościoła.

5.     W sobotę, 1 kwietnia, o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:15 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.

6.     Przyszła niedziela, 2 kwietnia, to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej mszy św. pobłogosławimy palmy, natomiast przed mszą św. o godz. 10:30 zgromadzimy się przed kościołem, by po poświęceniu palm uroczyście wejść w procesji do kościoła. Jak co roku ministranci będą rozprowadzać gałązki palm. W tym dniu przypada również 18. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Podczas mszy św. o godz. 12:30 w sposób szczególny będziemy dziękować Bogu za opatrznościowy pontyfikat naszego świętego Rodaka.

7.     W Kancelarii Parafialnej oraz w Księgarni „Pociąg do bajeczki” są do nabycia świece wielkanocne Caritas w cenie 20 zł., z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», marcowy numer «Nowego Życia», «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Gość Ekstra» w cenie 14 zł., zatytułowany „Znaki męki Boga” o relikwiach Męki Pańskiej. 

9.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Józefę Hurnowicz – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.