V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,
ROK B – 17. 03. 2024 r.

1.     Dziś o godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.     Dzisiaj Wolontariusze podejmują przykościelną zbiórkę funduszy na wsparcie instytucji zajmujących się opieką paliatywno-hospicyjną osób dotkniętych chorobą nowotworową w ramach XVIII Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej.

3.     Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca, więc od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do Centrum św. Hildegardy w Domu Parafialnym na orkiszowe ciasta, kawę, ziołowe herbaty i spotkania w gronie najbliższych.

4.     Zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Do niedzieli, 24 marca, będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

5.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         we wtorek: uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; jest to dzień patronalny Arcybiskupa Józefa Kupnego, a także 11. roczn. inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka oraz 8. roczn. konsekracji biskupiej J. E. Biskupa Jacka Kicińskiego.  – otoczmy w tym dniu szczególną modlitwą Ojca św. i naszych biskupów;

6.     Informujemy, że w czwartek, 14 marca br., podczas obrad 397. Zebrania Plenarnego KEP, Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, został wybrany Zastępcą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na okres pięciu lat. Otoczmy naszego Arcybiskupa modlitwą prosząc o asystencję Ducha Świętego w realizacji powierzonych mu zadań.

7.     W poniedziałek o godz. 19:00 w ramach spotkania wspólnoty „Płomień Pański” odbędzie się kolejne spotkanie cyklu «ABC Duchowości», które prowadzi ks. Adam. Tematem będą patologie duchowości. Powiemy czy i kiedy duchowość może być bardziej szkodliwa niż pożyteczna, a także jak sobie z tym radzić. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem.

8.     W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 9:30 i 17:15 – dla dzieci oraz o godz. 19:00 na drogę krzyżową ulicami parafii, która wyruszy z naszego kościoła do kościoła św. Faustyny; o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do przedświątecznej spowiedzi św.

9.     Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Tegoroczne hasło to słowa św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać”. W piątek, 22 marca, po mszy św. o godz. 18:30 w Dobrzykowicach będzie można wyruszyć na Drogę Krzyżową  trasą Niebieską Dekanalną – Świętej Rodziny, Zieloną – św. Jadwigi Śląskiej (do Trzebnicy) lub Żółtą – św. Jana Pawła II (do Siechnic). Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: edk.org.pl oraz na plakacie w przedsionku kościoła.

10. Spotkanie i próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 24 marca, o godz. 18:00 w kościele św. Faustyny. Obecność obowiązkowa.

11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej mszy św. pobłogosławimy palmy, natomiast przed mszą św. o godz. 10:30 zgromadzimy się przed kościołem, by po poświęceniu palm uroczyście wejść w procesji do kościoła. Jak co roku ministranci będą rozprowadzać gałązki palm.

12. Pojawiła się inicjatywa utworzenia chóru, który uświetni Liturgię Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych i utalentowanych wokalnie do włączenia się do zespołu. Przed wielkoczwartkową Liturgią odbędą się dwie próby, a każdy otrzyma wcześniej nuty i nagrania potrzebne do nauczenia się utworów. Zgłosić można się u S. Rafały, u p. Jakuba lub w Zakrystii.

13. W Kancelarii Parafialnej oraz w księgarni „Pociąg do Bajeczki” są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 20 zł., z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne wrocławskiej Caritas, a także można zakupić palmy wykonane przez dzieci w czasie zeszłotygodniowych warsztatów. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na naszą Kuchnię Charytatywną.

14. Na stronie internetowej i na facebooku parafii jest do pobrania darmowy ebook – „Wielki Tydzień. Przewodnik” wydany przez Duszpasterstwo Akademickie Maciejówka. Znajdują się w nim teksty Ewangelii na każdy dzień Wielkiego Tygodnia, rozważania oraz praktyczne wskazówki, które mogą być pomocne w przeżywaniu tego świętego czasu.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», marcowy numer «Nowego Życia», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela», natomiast na balaskach jest do nabycia czasopismo „Vox nostra”, wydawane przez kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

16. W minionym tygodniu, w poniedziałek, 11 marca, po ciężkiej chorobie odszedł do domu Ojca Abp Marian Gołębiewski, metropolita senior archidiecezji wrocławskiej, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej, natomiast z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Marię Błaszczyk, +Marię Michalską, +Mariannę Walkowicz, +Ryszarda Dąbrowskiego, +Iwonę Pasierską oraz +Danutę Smolarczyk – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.