V Niedziela Wielkiego Postu

1. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski udzielił DYSPENSY NA CZAS NIEOKREŚLONY (tzn. do odwołania) OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA WE MSZY ŚWIĘTEJ W NIEDZIELE i inne dni świąteczne nakazane wiernym Archidiecezji Wrocławskiej i wszystkim przebywającym w tym czasie na jej terytorium.
2. Od dzisiaj będziemy transmitować msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła przez Internet na parafialnej stronie swietarodzina.wroclaw.pl oraz na portalu YouTube: Parafia pw. Świętej Rodziny Wrocław. W niedziele transmisja mszy św. o godz. 9:00 i 12:30, o godz. 17:15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, natomiast w tygodniu msze św. o godz. 18:00,
3. DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30, 17:15 i 18:45 (transmisja).
4. Bardzo dziękuję rodzinie Barbarze i Mariuszowi Wołowiec za UFUNDOWANIE KAMERY I MIKROFONU oraz poświęcenie czasu na uruchomienie transmisji mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła. Za ten dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
5. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 kwietnia, po mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą do św. Jana Pawła II – w 15. rocznicę odejścia do domu Ojca – o powołania kapłańskie i zakonne.
6. W piątek, o godz. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, o oddalenie zagrożenia epidemią i adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. DO SPOWIEDZI ŚW. można przystępować codziennie w tygodniu 15 minut przed mszą św., w piątek od godz. 17:00, a w niedzielę podczas mszy św. lub poprzez telefoniczne ustalenie. Korzystajmy z sakramentu pojednania już teraz, ponieważ nie będzie organizowanej spowiedzi tuż przed świętami Wielkanocy.
8. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, to NIEDZIELA PALMOWA, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Z racji szerzącej się pandemii, podczas liturgii nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławieństwa palm. Dzięki transmisji zapraszamy do udziału w rekolekcjach do Wielkiej Środy, które przeprowadzą duszpasterze naszej parafii.
9. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 15:30 do 17:30 tylko dla spraw związanych z pogrzebem. Wszelkie sprawy pilne proszę zgłaszać do Kancelarii przez domofon, a inne sprawy (np. prolongaty za grób na cmentarzu) proszę załatwiać w terminie późniejszym. Wezwanie kapłana do chorych pod parafialnym nr tel.: 71 / 348 32 30.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», marcowy numer «NOWEGO ŻYCIA».
11. Bardzo prosimy ZAPOZNAWAĆ SIĘ NA BIEŻĄCO Z WYWIESZANYMI KOMUNIKATAMI oraz na naszej stronie internetowej i na parafialnym profilu Facebooka. DOSTOSUJMY SIĘ DO POLECEŃ stosownych służb, by ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZAKAŻENIA: POZOSTAŃMY W DOMACH (!), jeżeli nie ma konieczności wychodzenia na zewnątrz PRZEZ NAJBLIŻSZE 14 DNI.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marię Meleżyńską-Matej, +Wiesława Łabana i +Andrzeja Niemierowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.