V NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 05. 02. 2023 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast nie będzie o godz. 17:30 Nieszporów Niedzielnych.

2.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

         w piątek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

         w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;

3.     W piątek, o godz. 15:00, zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

4.     W sobotę, 11 lutego, przypada XXXI Światowy Dzień Chorego, któremu towarzyszy motto: «”Miej o nim staranie” (Łk 10, 35) Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia». W tym dniu zapraszamy na mszę świętą o godz. 18:00, a następnie na nabożeństwo z błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem i udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do kościoła. Sakrament namaszczenia chorych można przyjąć kilkakrotnie, mogą otrzymać go osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.

5.     Za tydzień, 12 lutego, obchodzony będzie Światowy Dzień Małżeństw. Zapraszamy małżeństwa naszej parafii w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12:30, podczas której będziemy modlić się za małżonków i rodziny, a także będzie można uroczyście odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

6.     Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na ok. 4.300 zapisanych rodzin przyjęło kapłana 1.180, czyli niecałe 30% . Dziękujemy wszystkim za serdeczne spotkania, wspólną modlitwę i rozmowy, za dzielenie się codziennością życia. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za przekazane ofiary podczas Kolędy, które w części przeznaczone są na potrzeby Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz naszej parafii, zwłaszcza na ogrzewanie budynków parafialnych.

7.     Informujemy, że od lutego br. posługę organisty w naszym kościele podjął p. Jakub Zawadzki, nasz parafianin, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Dziękujemy bardzo za podjęcie się tego trudnego zadania i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny w realizacji zawodowej.

8.     Dziękuję bardzo wszystkim osobom: dorosłym, młodzieży i ministrantom oraz księżom wikariuszom i siostrze Miriam, które w miniony piątek podjęły się rozbiórki dekoracji bożonarodzeniowej. „Bóg zapłać” za pomoc i troskę o naszą świątynię.

9.     Od września tego roku we Wrocławiu rozpocznie pracę Akademickie Liceum Ogólnokształcące NURT. Rodziców i kandydatów do liceum zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek, 9 lutego, o godz. 18:00 na ul. Pautscha 9. Placówki edukacyjne Stowarzyszenia NURT to oferta o wysokim poziomie nauczania oparta na chrześcijańskiej wizji człowieka. Szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Kazimierza Kochela, +Mirosława Popławskiego, +Natalię Wysoczańską i +Marię Małachowską –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

 

Comments are closed.