V Niedziela Zwykła, Rok A – 09.02.2020 r.

 1. W przedsionku kościoła odbywa się dziś zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki czemu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
 2. O 17:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. Zapraszamy na film «Aga», który opowiada o pogodzeniu, przemijaniu i przebaczeniu. Projekcja odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
  • we wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
  • w piątek: święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy;
 5. We wtorek, 11 lutego, przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego – z tej racji archidiecezjalne obchody odbędą się o godz. 10.00 we Wrocławskiej Archikatedrze, którym będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. Po Eucharystii wierni będą mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II. Natomiast w naszej parafii zapraszamy na mszę świętą o godz. 18:00, a następnie na nabożeństwo połączone z namaszczeniem chorych. Prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do kościoła. Sakrament namaszczenia można przyjąć kilkakrotnie, mogą otrzymać go osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.
 6. Od tego tygodnia zapraszamy do Domu Parafialnego na cykl spotkań: w każdy II i IV wtorek miesiąca o godz. 18:45 odbywać się będzie Lectio Divina, czyli rozważanie Słowa Bożego, a w każdy II i IV czwartek miesiąca o godz. 18:45 będą Katechezy dla Dorosłych przybliżające nauczanie Prymasa Tysiąclecia, Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 7. Ruch Kultury Chrześcijańskiej «Odrodzenie» zaprasza członków i sympatyków do sali w Domu Parafialnym na spotkanie w środę, 12 lutego, o godz. 17:00. Tematem spotkania jest „Eucharystia”.
 8. W czwartek na godz. 19:00 zapraszamy wszystkich chętnych do klasztoru Sióstr Służebniczek na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.
 9. W dniach 14-16 lutego br. odbędą się w naszej parafii Muzyczne Warsztaty Uwielbienia, które poprowadzą Jakub Tomalak oraz ks. Grzegorz Mączka. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy poprzez śpiew i muzykę pragną wielbić Boga. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. Warsztaty rozpoczniemy w piątek wieczorem, a zakończymy Koncertem Uwielbienia po Eucharystii o godz. 16:00, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Dodatkowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej parafii.
 10. Na ołtarzu Św. Antoniego, obok figury NMP Fatimskiej jest zeszyt, do którego można wpisywać intencje modlitewne. Pielgrzymi wyruszający 14 lutego do Fatimy będą modlić się w tych intencjach podczas pielgrzymki.
 11. Dziękuję za ofiary do puszek przekazane w minioną niedzielę na finansowe wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Na ten cel zebrano 3700 zł. „Bóg zapłać” za życzliwe podjęcie tej inicjatywy.
 12. W przyszłą niedzielę wolontariusze przeprowadzą zbiórkę przykościelną na ratowanie życia rocznego Frania z Namysłowa, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Zebrane fundusze przeznaczone będą, poprzez Fundację «SiePomaga», na nierefundowaną terapię genową, która kosztuje ponad 9 milionów zł.
 13. W dniach 28 i 29 lutego oraz 06 i 07 marca w naszej parafii odbędzie się dekanalny Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Kurs rozpocznie się w piątek, 28 lutego od mszy św. o godz. 18:00, a następnie będzie spotkanie w salce, w Domu Parafialnym.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», lutowy numer «Nowego Życia» oraz nowy numer «Gościa Niedzielnego».
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Mariannę Bilską-Zarzycką, +Teresę Bytnar, –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.