VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś odbywa się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki któremu nieprzerwanie wydajemy ciepłe posiłki potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
2. Dziś, bezpośrednio po wieczornej mszy św. o godz. 18:00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W CZWARTEK: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;
• W PIĄTEK: święto św. Macieja, apostoła;
5. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza w poniedziałek, 10 maja, na Eucharystię o godz. 18:00, a po niej na modlitwę uwielbienia i kolejną konferencję w ramach Seminarium Odnowy Wiary.
6. W czwartek, 13 maja, rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE, które będziemy celebrować każdego 13-tego dnia miesiąca do października włącznie. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00, a następnie różaniec fatimski, na który prosimy o przyniesienie świec. Modlitwę różańcową, w łączności z papieżem i modlącym się Kościołem, będziemy ofiarować o ustanie pandemii.
7. W piątek zapraszamy o godz. 15:00 na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. Z dwa tygodnie, 23 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ, która odbędzie się w dwóch grupach, z racji restrykcji sanitarnych i limitów osób w koście. Dlatego bardzo prosimy, aby na mszę św. o godz. 10:30 i 12:30 przyszły tylko osoby towarzyszące dzieciom komunijnym.
9. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 04 maja br., W NASZEJ ŚWIĄTYNI JEDNORAZOWO MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTWIE DO 60 OSÓB (1 osoba na 15 m2), z zachowaniem 2 m odległości miedzy sobą; a podczas ceremonii pogrzebowej W KAPLICY NA NASZYM CMENTARZU może wziąć udział DO 10 OSÓB. Przypominamy, że TRANSMITUJEMY przez Internet msze św. w niedziele o godz. 10:30 i 12:30, a w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 18:00, a także nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30 oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 15:00.
10. W trosce o bezpieczeństwo sanitarne uczestników liturgii, w miniony czwartek, nasz kościół został ZDEZYNFEKOWANY specjalnym preparatem z nanocząsteczkami srebra neutralizującym wirusy, bakterie i grzyby. Prosimy o dalsze przestrzeganie rygorów sanitarnych nosząc maseczki i dezynfekując ręce przy wejściu do świątyni. „Bóg zapłać” za zrozumienie.
11. Na stolikach wyłożone są ULOTKI z numerami telefonów do osób ze wspólnoty Płomień Pański, które chętnie podejmą się modlitewnego towarzyszenia chorym parafianom. Można pod wskazany numer zadzwonić i poprosić o modlitwę w intencji chorej osoby.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Kazimierza Gąsiorowskiego, +Czesława Palczaka i +Danutę Zielińską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.