VII Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.
2. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 dzieci przeżywać będą ROCZNICĘ I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Justyna, męczennika;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy;
4. Do wtorku włącznie zapraszamy o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską, a od środy, 1 czerwca, zapraszamy przez cały miesiąc codziennie o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W poniedziałek, 30 maja, zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00, a po niej na UWIELBIENIE z MODLITWĄ O UZDROWIENIE, którą poprowadzi ks. Wojciech Bujak ze wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI Na zakończenie wspólnota zaprasza na agapę w Domu Parafialnego.
6. W środę, 1 czerwca, przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA. W tym dniu podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
7. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. W pierwszy piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca KAPŁANI ODWIEDZĄ CHORYCH z posługą sakramentalną. Jeżeli jeszcze ktoś życzy sobie takiej posługi, prosimy o zgłaszanie adresów w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej. Również SZAFARZE systematycznie będą zanosić Komunię Św. w każdą niedzielę, jeżeli osoby starsze i pozostające w domach życzą sobie taką posługę także można zgłaszać adresy.
9. W sobotę, 4 czerwca, o godz. 17:00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA, ich rodzin i księdza Opiekuna.
10. Również w sobotę podczas mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii otrzyma SAKRAMENT BIERZMOWANIA podczas wspólnej uroczystości w parafii św. Faustyny. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek od godz. 17:00.
11. W sobotę, 11 czerwca br., o godz. 11:00 odbędzie się w archikatedrze wrocławskiej beatyfikacja Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i 9. Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, z tej racji można zapisywać się w Zakrystii na darmowe bilety wejściowe do Hali Stulecia 11 czerwca, o godz. 18:30 na MUZYCZNE UWIELBIENIE BOGA OJCA za dar beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI”.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», majowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Adama Gajdę, +Józefę Nawrotek i +Barbarę Chudy – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.