VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się w naszej parafii uroczystość
I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe o godz. 17:30 i mszę św. o godz. 18:00 w ramach BIAŁEGO TYGODNIA. Dziękuję naszym Siostrom Służebniczkom oraz rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie naszego kościoła do dzisiejszej uroczystości, za dekorację pięknymi bukietami kwiatów, a także za przekazanie DARU OŁTARZA na potrzeby parafii. Dziękuję również ks. Kamilowi za całoroczne przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości oraz Panu Organiście za oprawę muzyczną.
2. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w tym dniu obchodzimy DZIEŃ MATKI, z wdzięcznością pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał już do siebie, dziękując Panu Bogu za ich dobre serce; jest to również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
4. We wtorek po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY EUCHARYSTII.
5. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. Spotkanie rodziców i dzieci w sprawie ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędzie się w piątek, 27 maja, o godz. 17:00 w Domu Parafialnym, a po spotkaniu będzie okazja do spowiedzi dla dzieci rocznicowych i ich rodziców. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 maja, podczas mszy św. o godz. 10:30.
7. W piątek rozpoczynamy NOWENNĘ przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
8. INFORMUJEMY, że w minionym tygodniu została odrestaurowana i wypolerowana posadzka w naszym kościele. Dziękuję bardzo Panu z naszej parafii, który na własny koszt podjął się tego zadania. „Bóg zapłać” za tę troskę o naszą świątynię parafialną.
9. W sobotę, 11 czerwca br., o godz. 11:00 odbędzie się w archikatedrze wrocławskiej beatyfikacja Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i 9. Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, z tej racji można zapisywać się w Zakrystii na darmowe bilety wejściowe do Hali Stulecia 11 czerwca, o godz. 18:30 na MUZYCZNE UWIELBIENIE BOGA OJCA za dar beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI”.
10. Na stoliku przy głównych drzwiach kościoła są wyłożone do pobrania BROSZURY mające charakter mini-poradników pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Weź je za rękę – jak chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii”.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», majowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Charlotte Kracińską, +Zbigniewa Szewczyka i +Przemysława Szatańskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.