VI NIEDZIELA WIELKANOCNA,
ROK B – 05. 05. 2024 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

         w środę: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;

3.     Przez cały maj zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo majowe z litanią loretańską.

4.     Od maja, w każdą środę o godz. 7:00, będzie msza św. wotywna ku czci św. Józefa, a po niej litania do Opiekuna Świętej Rodziny.

5.     W poniedziałek, 6 maja, o godz. 18:45 w kościele będzie próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6.     We wtorek, 7 maja, o godz. 17:00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie społeczne dla mieszkańców Wielkiej Wyspy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa w schronach oraz miejscach przejściowego bezpieczeństwa.

7.     Msza św. w intencji śp. Ks. prałata Stanisława Pikula z racji imienin zostanie odprawiona w środę o godz. 9:00. Pamiętajmy w modlitwach o długoletnim proboszczu naszej parafii.

8.     Wszystkich, którzy chcą zgłębiać Słowo Boże zapraszamy w czwartek, 9 maja, po wieczornej mszy św. do Domu Parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

9.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę, 12 maja, o godz. 19:00 odbędzie się kolejna modlitwa uwielbienia z ewangelizatorem Jakubem Bartkowiakiem, a następnego dnia, w poniedziałek, po wieczornej mszy św. kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy Uwielbieniowej w ramach spotkania wspólnoty „Płomień Pański”.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy majowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny»

Comments are closed.