VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za życie i świętość Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin.
2. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od dziś, 17 maja br., W NASZEJ ŚWIĄTYNI JEDNORAZOWO MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTWIE DO 75 OSÓB (1 osoba na 10 m2), z zachowaniem 2 m odległości miedzy sobą; w ceremonii pogrzebowej może wziąć udział max 50 osób zachowując 2 m odległości miedzy sobą, a W KAPLICY NA NASZYM CMENTARZU DO 15 OSÓB.
3. TRANSMITUJEMY przez Internet msze św. w niedziele o godz. 9:00; 10:30 i 12:30, a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy;
5. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską, które również transmitujemy drogą internetową.
6. W piątek rozpoczynamy NOWENNĘ przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
7. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy przez wstawiennictwo Maryi podczas środowej Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Aleksandrę Bauer, +Kazimierę Szczepańską i +Antoniego Gromskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.