VI Niedziela Zwykła

1. Dziś odbywa się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki któremu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
2. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
3. W dniach od 14 do 20 lutego br. będziemy przeżywać w Kościele 54. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU.
4. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na wielkopostną drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7:00; 9:00; 16:00; 18:00 i 20:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich wiernych od 14. roku życia, natomiast wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn. spożycie w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwa lekkie.
5. W Środę Popielcową KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
• DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30; 17:15 i 18:45
• GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15
7. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w ADORACYJNEJ MIEJSKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ, która polega na nawiedzeniu 14 wrocławskich kościołów, które stanowią miejsca do rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Nasz kościół został wyznaczony do rozważania XIV stacji. Wszelkie informacje oraz przewodnik po XIV stacjach dostępne są w katedrze wrocławskiej oraz w aplikacji mobilnej, którą można pobrać na smartfony.
8. W III CZWARTEK MIESIĄCA, 18 lutego, zapraszamy na mszę św. KU CZCI ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Modlitwą otoczymy mężczyzn, ojców oraz rodziny naszej parafii. Natomiast w piątek, 19 lutego, odbędzie się msza św. ku czci św. Józefa w naszym kościele jako jubileuszowym, podczas której dokonamy intronizacji ikony Opiekuna Świętej Rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz «Niedzieli».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Henryka Nestlera i +Wojciecha Skrzypca –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.