VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK A – 21. 05. 2023 r.

1.     Dzisiaj, w uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kończymy Misje Święte w naszej parafii. Bardzo dziękuję ojcom misjonarzom: o. Witoldowi Baranowi CSsR i o. Piotrowi Podrazie CSsR za prowadzenie tych świętych rekolekcji, przybliżanie nas do Boga, „który jest Miłością” oraz utwierdzanie nas w wierze. Wiele dobra duchowego dokonało się w nas podczas tych Misji Świętych, zawierzyliśmy parafię Matce Bożej oraz obraliśmy ponownie Jezusa Chrystusa jako Pana naszego życia, dlatego Bogu niech będą dzięki za ten czas łaski, a Ojcom Misjonarzom za głoszenie nam słowa Bożego niech Bóg nieustannie błogosławi. „Bóg zapłać”.

2.     Podczas mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe o godz. 17:30 i mszę św. o godz. 18:00 w ramach Białego Tygodnia. Dziękuję naszym Siostrom Służebniczkom oraz rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie naszego kościoła do dzisiejszej uroczystości, za dekorację pięknymi bukietami kwiatów, a także za przekazanie daru ołtarza na zakupienie ornatu eucharystycznego i na potrzeby parafii. Dziękuję również ks. Kamilowi za całoroczne przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości oraz Panu Organiście za oprawę muzyczną.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy;

         w środę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;

         w piątek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w tym dniu obchodzimy Dzień Matki, z wdzięcznością pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał już do siebie, dziękując Panu Bogu za ich dobre serce; z racji Dnia Matki zapraszamy na nabożeństwo majowe do ogrodu naszych Sióstr Służebniczek;

4.     We wtorek, 23 maja, po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

5.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

  1. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 28 maja, podczas mszy św. o godz. 10:30. Z tej racji spotkanie rodziców i dzieci w sprawie rocznicy odbędzie się w piątek, 26 maja, o godz. 17:00 w Domu Parafialnym, a po spotkaniu będzie spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.
  2. W przyszłą niedzielę, 28 maja, po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy wszystkie mamy na okolicznościowy koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpią: Ewelina Nawrocka – mezzosopran, Lena Duszyńska – trąbka, Jakub Kramarz – obój oraz Jakub Zawadzki – organy.
  3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na drugi koncert organowy z cyklu „Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny”. Będziemy gościć p. Bartosza Patryka Rzymana. Artysta ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, ma w swym dorobku nagrania płytowe, występował także na wielu festiwalach organowych w Polsce i za granicą. W programie koncertu wykona utwory polskiego kompozytora – Mariana Sawy. Serdecznie zapraszamy.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Anastazję Brylowską i +Krzysztofa Głuchowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.