VII Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.
2. Informujemy, że z racji obowiązujących rygorów sanitarnych i zgodnie z Dekretem Ks. Arcybiskupa, Metropolity Wrocławskiego zaplanowana na dziś UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci z naszej parafii została przeniesiona na 13 września br., natomiast udzielenie SAKRAMENTU BIERZMOWANIA młodzieży zostało zawieszone do odwołania.
3. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 17 maja br. W NASZEJ ŚWIĄTYNI JEDNORAZOWO MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTWIE DO 75 OSÓB (1 osoba na 10 m2), z zachowaniem 2 m odległości między sobą; w ceremonii pogrzebowej może wziąć udział max 50 osób zachowując 2 m odległości miedzy sobą, a W KAPLICY NA NASZYM CMENTARZU DO 15 OSÓB.
4. TRANSMITUJEMY przez Internet msze św. w niedziele o godz. 9:00; 10:30 i 12:30, a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
5. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Z wdzięcznością pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał już do siebie, dziękując Panu Bogu za ich dobre serca i ręce;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
6. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską, które również transmitujemy drogą internetową.
7. W sobotę, 30 maja, w WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy o godz. 17:00 adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie nabożeństwo majowe i o godz. 18:00 msza św., której będzie przewodniczył neoprezbiter ks. Wojciech Bujak. Następnie modlitwa uwielbienia, różaniec i na zakończenie o godz. 21:00 Apel Jasnogórski.
8. Z racji przypadającego 14 czerwca br. Światowego Dnia Krwiodawcy DIECEZJALNY DUSZPASTERZ HONOROWYCH DAWCÓW KRWI zaprasza w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 16:00 w intencji wszystkich dawców i ich rodzin, której przewodniczyć będzie w naszym kościele bp Jacek Kiciński. Transmisja Mszy św. na stronie www.wroclaw.gosc.pl
9. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. Wszystkich polecamy przez wstawiennictwo Maryi podczas środowej Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Czesławę Trojanowską, +Teresę Dąmbską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.