VIII Niedziela Zwykla

1. W Kościele w Polsce rozpoczyna się dziś 55. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU, pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
2. Dzisiaj po każdej mszy św. oraz w Środę Popielcową odbędzie się ZBIÓRKA PIENIĘŻNA, która – za pośrednictwem CARITAS POLSKA – zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
3. O godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO BŁAGALNE O POKÓJ NA ŚWIECIE I NA UKRAINIE. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, prosimy także o zaproszenie naszych ukraińskich sąsiadów.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PIĄTEK: święto św. Kazimierza, królewicza;
5. W poniedziałek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym rozpoczynamy KURS ALPHA. Na uczestników czeka uroczysta kolacja, po której będzie konferencja rozpoczynająca cykl kilkunastu spotkań dla osób, poszukujących sensu życia, wątpiących, pragnących umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
6. We wtorek, 1 marca, przypada NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
7. W tym tygodniu, 2 marca, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na wielkopostną drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7:00; 9:00; 16:00; 18:00 i 20:00. Pamiętajmy, że w tym dniu wszystkich wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn. spożycie w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwa lekkie. Z inicjatywy papieża Franciszka będzie to DZIEŃ MODLITWY I POSTU w intencji pokoju na świecie i zaprzestania działań wojennych na Ukrainie.
8. W Środę Popielcową KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
• DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45
• GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15
10. W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, w intencji pokoju na świecie która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
11. W dniach 04 i 05 oraz 11 i 12 marca w naszej parafii odbędą się KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE dla narzeczonych. Kurs rozpocznie się w piątek, 04 marca od mszy św. o godz. 18:00, a następnie będzie spotkanie w salce, w Domu Parafialnym.
12. W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
13. W przyszłą niedzielę, 6 marca, będzie XVI WROCŁAWSKA NIEDZIELA HOSPICYJNA. Wolontariusze podejmą przykościelną zbiórkę funduszy na wsparcie instytucji zajmujących się opieką paliatywno-hospicyjną osób dotkniętych chorobą nowotworową.
14. Z racji rozpoczęcia działań wojennych na terytorium Ukrainy oprócz wsparcia finansowego rozpoczynamy w naszej parafii ZBIÓRKĘ żywności hermetycznie zamkniętej i z długim terminem ważności, środki higieny osobistej, bandaże, płyny dezynfekujące, koce termiczne, pampersy, mleko w proszku dla dzieci, ręczniki papierowe itp. Wszystkie przekazywane rzeczy użytku osobistego muszą być nowe, nieużywane. Swój dar serca można składać przy ołtarzu św. Antoniego w naszym kościele lub w wyznaczonym miejscu podczas urzędowani Kancelarii Parafialnej.
15. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «Niedziela» oraz «Gość Niedzielny».
16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Lucynę Machoń, +Wojciecha Gryczyńskiego, +Genowefę Karp i +Marka Kubalika –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.