Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.
2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską.
3. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza na spotkanie z modlitwą uwielbienia i kolejną konferencję w ramach Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałek, 17 maja, po Eucharystii o godz.18:00.
4. We wtorek, 18 maja, przypada 101 R. URODZIN KAROLA WOJTYŁY, św. Jana Pawła II. Podczas mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Bogu za życie i pontyfikat naszego świętego papieża.
5. W środę, 19 maja, odbędzie się msza św. KU CZCI ŚW. JÓZEFA. Przewodniczyć jej będzie ks. prałat Jan Kisz, który w tym dniu obchodzi 80 r. urodzin, a w pielgrzymce do naszego kościoła jubileuszowego przybędzie wspólnota „Mężczyźni św. Józefa”. Natomiast w III CZWARTEK MIESIĄCA, 20 maja, zapraszamy na mszę św. ku czci św. Józefa w intencji mężczyzn, ojców oraz rodzin naszej parafii.
6. W najbliższą sobotę, 22 maja, zapraszamy do naszego kościoła na MODLITEWNE CZUWANIE przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek o godz. 20:00, a zakończenie Eucharystią o godz. 23:00. Więcej informacji na ulotkach i plakacie w gablotce przed kościołem.
7. W niedzielę, 23 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ, która odbędzie się w dwóch grupach, z racji restrykcji sanitarnych i limitów osób w kościele. Dlatego bardzo prosimy, aby na mszę św. o godz. 10:30 i 12:30 przyszły tylko osoby towarzyszące dzieciom komunijnym.
8. Również za tydzień, o godz. 17:00, zapraszamy do naszego kościoła jubileuszowego na muzyczną opowieść o św. Józefie w wykonaniu chóru męskiego, który wyśpiewa AKATYST ku czci św. Józefa.
9. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po wieczornej mszy św. o godz. 18:00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
10. W przyszłą środę, 26 maja, po wieczornej mszy św. zapraszamy na MUZYCZNY WIECZÓR zatytułowany „Ave Maria dla Mam”. Motywem przewodnim będą utwory „Ave Maria” różnych kompozytorów, które zaprezentują młodzi muzycy z naszej parafii z dedykacją na Dzień Matki.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia majowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Aleksandrę Stajszczyk, +Krystynę Żyromską i +Marię Brodę – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.