XI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 18. 06. 2023 r.

1.     Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa.

2.     Dzisiaj o godz. 16:30 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na doroczny parafialny piknik rodzinny, który odbędzie się w ogrodzie za plebanią. Podczas wspólnego spotkania będzie zabawa dla całej rodziny, grill, stoisko z książkami, a także kiermasz ciast oraz aukcja przedmiotów i usług zasponsorowanych przez lokalnych przedsiębiorców z Wielkiej Wyspy, z którego dochód przeznaczony zostanie w tym roku na pomoc dwóm rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Jednocześnie dziękuję wszystkim sponsorom za szlachetną inicjatywę przekazania przedmiotów i usług na aukcję. Dziękuję także harcerzom za pomoc w organizacji pikniku, osobom, które skosiły trawę oraz wspólnocie Płomień Pański za przygotowanie i prowadzenie całego wydarzenia. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w środę:  wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

 w sobotę: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia; w tym dniu podczas mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji ks. prałata Jana Kisza, w dniu jego imienin;

4.     We wtorek, 20 czerwca, przypada Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Módlmy się szczególnie za nasze siostry i braci z Ukrainy, którzy w wyniku agresji wojennej Rosji musieli opuścić swój kraj ojczysty.

5.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

6.     Spotkanie i próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej mszy św. w kościele, natomiast spowiedź św. dla bierzmowanych będzie w środę od godziny 17:30.

7.     W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną o godz. 10:30 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

  1. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na trzeci, ostatni przed wakacjami koncert organowy z cyklu „Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny”. Tym razem wystąpi nasz organista, p. Jakub Zawadzki, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Usłyszymy utwory różnych epok, od renesansu do współczesności, utwory orkiestrowe w opracowaniu na organy. Serdecznie zapraszamy w kolejną podróż po krainie muzyki.

9.     Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w prace Synodu Diecezjalnego o zgłoszenie się w Zakrystii na listę uczestników Parafialnego Zespołu Presynodalnego.

10. Na progu rozpoczynjących się wakacji Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do udziału
w tradycyjnej Pieszej Pielgrzymce, która 3 sierpnia wyruszy z wrocławskiej katedry
ku Jasnej Górze. To doskonały czas, by przedstawiać Panu Bogu własne intencje, ale także by poczuć się częścią wspólnoty zmierzającej ku zbawieniu, wziąć na siebie odpowiedzialność za wiarę innych oraz świadczyć o swojej przynależności do Chrystusa. Dlatego tym bardziej zapraszamy do włączenia się w to dzieło, aby 10 sierpnia móc razem stanąć przed Czarną Madonną.

11. Parafia OO. Redemptorystów przy ul. Wittiga organizuje pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 03 do 13 listopada br. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego gdyby ktoś był zainteresowany wyjazdem można zapoznać się z programem wyłożonym przy wyjściu z kościoła, w którym jest także kontakt do organizatorów.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia czerwcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny»

Comments are closed.