XI Niedziela Zwykła,
ROK B – 16. 06. 2024 r.

1.     Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca, więc od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do Centrum św. Hildegardy w Domu Parafialnym na orkiszowe ciasta, kawę, ziołowe herbaty i spotkania w gronie najbliższych.

2.     Dzisiaj o godz. 10:30 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji dzieci z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

3.     O godz. 19:00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu «Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny», który wykona Bartosz Patryk Rzyman. W programie koncertu znajdą się utwory barokowe i współczesne. Koncert poprowadzi Izabella Starzec. Zapraszamy w kolejną podróż po krainie muzyki.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

 w piątek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

5.     Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa.

6.     W środę, 19 czerwca, po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Jednocześnie informujemy, że w minioną sobotę, podczas mszy św. w katedrze wrocławskiej zostali ustanowieni dla naszej parafii dwaj Nadzwyczajni Szafarze, którzy swoją posługę będą wypełniać podczas liturgii oraz zanosząc w niedziele Komunię Świętą do chorych.

7.     W czwartek, 20 czerwca, odbędzie się w naszym kościele Rejonowe Spotkanie Synodalne. O godz. 18:00 będzie msza św., następnie konferencja, adoracja i wspólna agapa w Domu Parafialnym. Nadal zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w prace Synodu o zgłoszenie się w Zakrystii na listę uczestników Parafialnego Zespołu Synodalnego. W zespole tym mogą uczestniczyć zarówno osoby, które brały już udział w spotkaniach presynodalnych, a także osoby, które teraz chciałyby włączyć się w prace Synodu i wnieść dobro w życie parafii.

8.     W piątek, o godz. 15:00, zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

9.     W sobotę, 22 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.  O godz. 18:00 będzie msza św., a następnie nabożeństwo w obecności relikwii św. Rity z zanoszonymi prośbami i dziękczynieniem oraz poświęceniem róż.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną o godz. 10:30 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

11. Dziękujemy wszystkim osobom, wspólnotom i darczyńcom, którzy w minioną niedzielę zorganizowali i przeprowadzili parafialny piknik charytatywny. Bardzo dziękuję przede wszystkim: Wspólnocie „Płomień Pański”, Fundacji Sancta Familia, ministrantom, harcerkom i harcerzom ze Skautów Europy, Wspólnocie Żywego Różańca, Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego, Wspólnocie „Dom Modlitwy św. Szarbela”, księgarni „Pociąg do Bajeczki”, Centrum św. Hildegardy, naszym Siostrom Służebniczkom, księżom oraz wszystkim darczyńcom i drogim naszym parafianom. Finansowe koszty pikniku zostały pokryte przez Księdza Proboszcza, Wspólnotę „Płomień Pański” oraz prywatnych fundatorów. Zebrana podczas pikniku kwota to: 13.238,49 zł., która w całości przekazana została na działalność statutową Fundacji „Sancta Familia”, zwłaszcza na wydawanie posiłków osobom potrzebującym. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólne spotkanie oraz integrację, a także za włączenie się w zbiórkę. „Bóg zapłać”. Do odczytania jest List do Parafian od Fundacji „Sancta Familia”…:

12. W sierpniu zapraszamy na rekolekcje wakacyjne w Lewinie Kłodzkim dla młodzieży, rodziny z dziećmi oraz dla wszystkich, którzy chcą spędzić tydzień wakacji w ciekawym turystycznie miejscu i w gronie wspaniałych ludzi. Więcej informacji na bilbordzie obok kościoła i na stronie internetowej wspólnoty Płomień Pański.

 

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia czerwcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci.  

Comments are closed.