XII Niedziela Zwykła

1. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się dziś na ogrodzie parafialnym (z tyłu „Starej Plebanii”). Początek o godz. 16:30. W programie m.in. zabawy dla dzieci, grill i rozmowy przy kawie i ciastku, także stolik z darmowymi książkami.
2. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
• W CZWARTEK: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia; w tym dniu podczas mszy św. o godz. 18:30 odbędą się w katedrze obchody rocznicy ingresu naszego Metropolity; jest to również dzień imienin ks. prałata Jana Kisza, pamiętajmy w modlitwie o naszym seniorze, który na Jasnej Górze będzie dziękował Bogu za 55 lat kapłaństwa;
4. W środę, 23 czerwca, podczas mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii otrzyma SAKRAMENT BIERZMOWANIA z rąk J.E. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Zapraszamy wszystkich Drogich Parafian na tę Eucharystię, aby otoczyć młodzież modlitwą, by umocniona Duchem Świętym trwała wiernie przy Bogu i Kościele. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin będzie w poniedziałek i wtorek podczas mszy św. wieczornej.
5. W środę przypada także DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ojcach, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
6. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną o godz. 10:30 na ZAKOŃCZENIE ROKU szkolnego i katechetycznego.
8. Za tydzień, 27 czerwca, BĘDZIEMY GOŚCIĆ w naszej parafii br. Benedykta Pączkę, misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej, który wraz z uczniami z AFRICAN MUSIC SCHOOL, opowie nam o swojej pracy misyjnej oraz wyzwaniach jakie stoją przed pierwszą szkołą muzyczną w tym kraju. Po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów z African Music School, a po każdej mszy św. będzie możne wesprzeć misyjną posługę br. Benedykta.
9. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii zostanie ustawiona WYSTAWA «Homo viator, czyli wyrusz w drogę – 40 lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę». Przy tej okazji od godz. 7:30 do 17:00 po mszach św. będzie można nabyć książki poświęcone śp. ks. Stanisławowi Orzechowskiemu oraz Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej.

10. KOMUNIKAT WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO: przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach. Najlepiej uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia czerwcowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Mirosławę Łaskawską, +Janinę Pelc, +Jana Sęka, +Genowefę Adamiak, +Stanisławę Krzyżanowską i +Marię Rejman – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.