XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj mszę św. o godz. 18:00 odprawi ks. Kazimierz Siewko, neoprezbiter diecezji warszawsko-praskiej. Serdecznie zapraszamy na tę mszę św. prymicyjną w naszej parafii.
2. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do czwartku włącznie podczas nabożeństwa będzie procesja eucharystyczna wkoło kościoła.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
• W CZWARTEK: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; (w tym roku wyjątkowo przeniesiona z racji jutrzejszej uroczystości); ten dzień jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów;
• W PIĄTEK: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia; w tym dniu podczas mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji ks. prałata Jana Kisza, w dniu jego imienin;
• W SOBOTĘ: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
4. W poniedziałek, 20 czerwca, przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Módlmy się szczególnie za nasze siostry i braci z Ukrainy, którzy w wyniku agresji wojennej Rosji musieli opuścić swój kraj ojczysty.
5. We wtorek, 21 czerwca, po wieczornej mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym SPOTKANIE NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚW.
6. W czwartek, 23 czerwca, przypada DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ojcach, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
7. W dniach od 23 do 26 czerwca będzie się odbywał we Wrocławiu V WEEKEND EWANGELIZACYJNY „Ochrzczeni Ogniem”. Organizatorzy zapraszają do wspólnego uwielbienia, modlitwy i ewangelizacji. Szczegóły na plakacie w gablotce lub na stronie www.ochrzczeniogniem.org
8. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną o godz. 10:30 na ZAKOŃCZENIE ROKU szkolnego i katechetycznego.
10. Decyzją Prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej w przyszłą niedzielę, 26 czerwca, odbędzie się ZBIÓRKA na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka.
11. Dziękuję wspólnocie PŁOMIEŃ PAŃSKI oraz wszystkim, którzy zorganizowali i przeprowadzili PARAFIALNY PIKNIK CHARYTATYWNY. „Bóg zapłać” za wspólne spotkanie i integrację, a także za włączenie się w zbiórkę funduszy na rehabilitację trzech dziewczynek, sióstr Gniewkowskich. Na ten cel zebrano 5.000 zł. oraz złoty pierścionek.
12. Składamy również SERDECZNE PODZIĘKOWANIE wszystkim za świadectwo wiary i udział w procesji Bożego Ciała, która ponownie połączyła trzy parafie Wielkiej Wyspy. Dziękujmy wspólnocie PŁOMIEŃ PAŃSKI za przygotowanie ołtarza stacyjnego na procesję. Dziękujemy dziewczynkom i ich rodzicom oraz druhnom ze Skautingu za sypanie kwiatków podczas procesji, chłopcom za dzwonienie dzwoneczkami oraz za obecność dzieci komunijnych, dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Nadzwyczajnym Szafarzom za asystę i przygotowanie liturgii wraz z ks. Opiekunem, Siostrom za udekorowanie kościoła; dziękujemy p. organiście za prowadzenie śpiewu oraz panu Wojciechowi Janiakowi za wydrukowanie śpiewnika, a także Policji za zabezpieczenie trasy przemarszu procesji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
13. Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski zaprasza wszystkich, komu zdrowie i czas pozwalana do udziału w 42. PIESZEJ PIELGRZYMCE WROCŁAWSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ, która będzie wędrować do Matki Bożej w dniach od 2 do 10 sierpnia br. pod hasłem: „Chrystus naszym Pokojem”. Udział w pielgrzymce jest bez żadnych ograniczeń.
14. W sierpniu zapraszamy na REKOLEKCJE WAKACYJNE DLA KAŻDEGO. Tygodniowy pobyt w Lewinie Kłodzkim, w ciekawym turystycznie regionie, to czas na modlitwę, rozmowy z ludźmi, wspólną zabawę i wypoczynek. Każdy uczestnik od najmłodszego do najstarszego znajdzie miejsce w swojej grupie wiekowej. Zapewniamy opiekę dla dzieci w czasie zajęć rodziców. Więcej informacji na bilbordzie i na ulotkach oraz na stronie internetowej wspólnoty PŁOMIEŃ PAŃSKI. Serdecznie zapraszamy.
15. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», czerwcowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano», oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Janinę Kowalczyk, +Hannę Falkowską i +Józefę Saj – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.