XII Niedziela Zwykła,
ROK B – 23. 06. 2024 r.

1.     Dziś o godz. 10:30 będzie msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia; w tym dniu podczas mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji ks. prałata Jana Kisza, w dniu jego imienin;

 w piątek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

 w sobotę: uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu szczególnie otoczmy modlitwą papieża Franciszka – Piotra naszych czasów;

3.     Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa.

4.     We wtorek, 25 czerwca, o godz. 19:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Na to spotkanie zapraszamy zarówno osoby, które uczestniczyły już w spotkaniach presynodalnych, a także osoby, które teraz chciałyby włączyć się w prace Synodu i wnieść dobro w życie parafii.

5.     W piątek, o godz. 15:00, zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

6.     W piątek, 28 czerwca, po mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela i namaszczeniem olejami świętego z Libanu. Intencje i prośby będzie można napisać na karteczkach i wrzucić do skrzynki przed mszą św. Będą też udostępnione koperty z Maronickiej Fundacji Misyjnej, z olejem św. Szarbela z przeznaczeniem dla parafian.

7.     Do odczytania: „Komisja Wychowania Katolickiego KEP odnosząc się do informacji przekazanych przez Panią Minister Edukacji Barbarę Nowacką wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych działań, które mają na celu redukcję nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii. Nawiązując do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2024 roku należy podkreślić, że zapowiadane zmiany są krzywdzące lub wręcz dyskryminujące. Ograniczają one prawa rodziców do wychowania własnych dzieci w wyznawanej wierze. Komisja Wychowania Katolickiego pragnie przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie zmiany legislacyjne odnoszące się do nauczania lekcji w szkole powinny zostać dokonane na drodze porozumienia z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi.” (…)

8.     Na progu rozpoczynjących się wakacji Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do udziału
w 44. Pieszej Pielgrzymce, która 3 sierpnia wyruszy z wrocławskiej katedry
ku Jasnej Górze, aby 10 sierpnia razem stanąć przed Czarną Madonną. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą pod hasłem: „Jesteśmy Kościołem”. Serdecznie zapraszamy.

9.     Parafia Ojców Redemptorystów przy ul. Wittiga organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach od 13 do 24 sierpnia br. Koszt pielgrzymki to 6000 zł i 180 euro. Kontakt do organizatora można uzyskać w Zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, katechetom i wychowawcom, którzy rozpoczynają wakacje oraz wszystkim, którzy wybierają się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Rolanda Kaspera – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…” 

Comments are closed.