XII Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia; Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny odprawi o godz. 18:30 Mszę świętą w Archikatedrze Wrocławskiej o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Wrocławia i Archidiecezji. Jest to również patronalny dzień ks. Prałata Jana, naszego rezydenta, podczas mszy św. o godz. 9:00 będziemy modlić się za naszego czcigodnego solenizanta.
2. Dziś o godz. 20:00 odbędzie się międzynarodowy koncert on-line z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Ze względu na epidemię będzie dostępny na stronie wydarzenia: www.jp2concert.com Wystąpią w nim artyści z ponad 40 krajów świata.
3. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Serca Pana Jezusa.
4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy DZIEŃ OJCA. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki wobec własnej rodziny.
5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski w minionym roku szkolnym. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW NAUCZYCIELI, KATECHETÓW I RODZICÓW DO WSPÓLNEJ MODLITWY.
7. Chcę poinformować, że w minionym tygodniu zostały przeprowadzone kapitalne PRACE REMONTOWE NA DZWONNICY naszego kościoła, bowiem od dłuższego czasu nieczynne były dwa dzwony z powodu awarii napędów, od kilku miesięcy uległa awarii również cała automatyka, a przecież dzwony kościelne są jakby duszą świątyni i wyznaczają rytm życia religijnego parafii. Z tej racji we wszystkich czterech dzwonach zostały wymienione nowe serca, nowe ocynkowane zawieszenia oraz do każdego nowy silnik napędzający. Pod konstrukcję, na której wiszą dzwony zostały zamontowane wibroizolatory, by nie przenosiły drgań na wieżę i ściany kościoła. Do tego została zainstalowana nowa automatyka sterująca elektronicznym zegarem. Jeżeli ktoś z parafian chciałby materialnie wspomóc tę inwestycję, to ofiary można złożyć w przyszłą niedzielę na tacę w kopercie lub na konto parafialne. Za dar serca składam już teraz serdeczne „Bóg zapłać”.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Mariannę Uhryn, +Zenona Nowaka, +Janinę Krawczyk i +Mieczysława Matłosza – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.