XIII Niedziela Zwykła

1. GOŚCIMY dziś w naszej parafii br. Benedykta Pączkę, misjonarza z Republiki Środkowej Afryki, który wraz z uczniami z AFRICAN MUSIC SCHOOL, opowie nam o swojej pracy misyjnej. Po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów z tejże szkoły, a po każdej mszy św. będzie możne wesprzeć misyjną posługę br. Benedykta.
2. Przy kościele została ustawiona WYSTAWA «Homo viator, czyli wyrusz w drogę – 40 lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę». Przy tej okazji dziś do 17:00 po mszach św. będzie można nabyć książki poświęcone śp. ks. Stanisławowi Orzechowskiemu oraz Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej.
3. Do środy włącznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE o godz. 17:30.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
• WE WTOREK: uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu szczególnie otoczmy modlitwą papieża Franciszka – Piotra naszych czasów, a także kapłanów z naszej wspólnoty parafialnej, którym patronuje św. Piotr apostoł;
• W ŚRODĘ: wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego;
• W SOBOTĘ: święto św. Tomasza, apostoła;
5. We wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy na wyjątkowy koncert uczniów z AFRICAN MUSIC SCHOOL z Republiki Środkowej Afryki oraz młodzieży z naszej parafii.
6. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem.
7. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. Wspólnotę ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 3 lipca, o godz. 17:10 do kościoła na zmianę Tajemnic i modlitwę Różańcową o godz. 17:30, a następnie na mszę św. o godz. 18:00. Do tej modlitwy zapraszamy również Parafian.
9. INFORMUJEMY, że ks. dr Piotr SIERDZCHUŁA od 1 września rozpocznie przygotowanie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, by następnie wyjechać na misje. Otoczmy naszego wikariusza modlitwą, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło mu w realizowaniu dzieła, którego pragnie się podjąć. Natomiast decyzją J.E. Arcybiskupa Józefa Kupnego, od 1 września obowiązki wikariusza w naszej parafii podejmie ks. mgr Kamil KITA, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Wołowie.
10. KOMUNIKAT WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO: przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach. Najlepiej uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
11. Informujemy, że 41. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA na Jasną Górę wyruszy w dniach 2-10 sierpnia br. Zapraszamy do nowej grupy NR 10 obejmującej parafie Wielkiej Wyspy, tj. Świętej Rodziny, św. Faustyny, Matki Bożej Pocieszenia oraz Duszpasterstwo Akademickie Redemptor, a także parafię NMP Bolesnej na Strachocinie. Grupa nr 10 wyruszy w sobotę, 7 sierpnia na 20-kilometrową trasę z Wierzbicy Górnej do Kluczborka, a następnie po południu przejedzie na Jasną Górę na osobistą modlitwę. Wyjazd autokarem z Wrocławia we wczesnych godzinach rannych i powrót wieczorem. Mamy nadzieję, że tegoroczne pielgrzymowanie będzie początkiem wspólnej drogi naszych parafii do Pani Jasnogórskiej. Informacje i zapisy na stronie internetowej pielgrzymka.pl oraz u o. Mariusza Mazurkiewicza z DA Redemptor przy ul. Wittiga.
12. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ lotniczą DO LOURDES w dniach od 22 do 26 września br. Szczegóły wyjazdu oraz zapisy u ks. Bartosza.
13. Od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian, jedynie nie będzie Nieszporów Niedzielnych.
14. Dzieciom i młodzieży, a także nauczycielom, katechetom i wychowawcom, którzy rozpoczynają wakacje oraz wszystkim, którzy wybierają się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.
15. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Wojciecha Ostoję–Domaradzkiego i +Jerzego Chrapustę – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.