XIII Niedziela Zwykła

 1. Decyzją Prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej odbywa się dzisiaj zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka.
 2. Do czwartku włącznie zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • we wtorek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 • w środę: uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu szczególnie otoczmy modlitwą papieża Franciszka – Piotra naszych czasów;
 1. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
 2. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę, 2 lipca, o godz. 17:00 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie o godz. 17:30 na modlitwę Różańcową. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji wspólnoty, ich rodzin i ks. Opiekuna. Do tej modlitwy zapraszamy również wszystkich Parafian.
 3. Od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian, jedynie nie będzie Nieszporów Niedzielnych.
 4. Od pierwszej niedzieli lipca Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. ponownie będą systematycznie odwiedzać chorych z Komunia Św. w każdą niedzielę.
 5. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski zaprasza wszystkich, komu zdrowie i czas pozwalana do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę, która będzie wędrować do Matki Bożej w dniach od 2 do 10 sierpnia br. pod hasłem: „Chrystus naszym Pokojem”. Udział w pielgrzymce jest już bez żadnych ograniczeń.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, katechetom i wychowawcom, którzy rozpoczynają wakacje oraz wszystkim, którzy wybierają się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», czerwcowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano», oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Marię Janowską, +Ewę Rańdę i +Stanisławę Krupę – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.