XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 02. 07. 2023 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     Dzisiaj gościmy druha Piotra Olszewskiego, który jest Akelą 1. Gromady Wrocławskiej św. Franciszka z Asyżu, Skautów Europy, a jednocześnie jest wolontariuszem Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego «Młodzi Światu». W sierpniu br. opuszcza Polskę, by rozpocząć roczną misję ewangelizacyjną w Liberii. Za chwilę złoży świadectwo swojego misyjnego powołania, a po mszy św. będzie można wesprzeć materialnie jego dzieło. „Bóg zapłać” za okazany dar serca.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: święto św. Tomasza, apostoła;

 w czwartek: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; patronki dzieł misyjnych w Polsce;

 w sobotę: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

4.     W czasie wakacji, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, natomiast w piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

6.     W sobotę, 8 lipca, odbędzie się Uwielbienie we Wrocławiu na stadionie Tarczyński Arena Wrocław, od godz. 16:00 do 22.00. Szczegóły wydarzenia ChwałaMu 2023 na stronie internetowej: rozpalwiare.pl

7.     Zapraszamy do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 3 sierpnia z wrocławskiej katedry, aby 10 sierpnia stanąć przed Czarną Madonną. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą pod hasłem: „Piękna oblubienica”. Zachęcamy również do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy do grupy nr 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.

8.     Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje oraz wybierającym się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», nowy lipcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Zbigniewa Kwiatkowskiego – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…” 

Comments are closed.