XIII Niedziela Zwykła,
ROK B – 30. 06. 2024 r.

1.     Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w środę: święto św. Tomasza, apostoła;

 w sobotę: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

3.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, natomiast w piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

4.     Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę, 6 lipca, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie o godz. 17:30 na modlitwę Różańcową. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji wspólnoty, ich rodzin i ks. Opiekuna. Do tej modlitwy zapraszamy również wszystkich Parafian.

5.     Od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian.

6.     W czasie wakacyjno-urlopowym, działalność Biblioteki Parafialnej będzie zawieszona. Wznowienie nastąpi we wrześniu i już teraz zapraszamy do korzystania z jej licznych zbiorów.

7.     Na progu rozpoczynjących się wakacji Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do udziału
w 44. Pieszej Pielgrzymce, która 3 sierpnia wyruszy z wrocławskiej katedry
ku Jasnej Górze, aby 10 sierpnia razem stanąć przed Czarną Madonną. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą pod hasłem: „Jesteśmy Kościołem”. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy do grupy nr 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.

8.     Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje oraz wybierającym się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», nowy wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» i «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci.

10. W przyszłą niedzielę, 7 lipca, odbędzie się w naszej parafii zbiórka na leczenie 3-letniej Diany Ślusarczyk, chorej na ciężką genetyczną chorobę. Rodzice dziecka skierowali do nas gorącą prośbę o pomoc: Drodzy Parafianie, nazywamy się Kamila i Kamil Ślusarczyk, jesteśmy małżeństwem z 5-letnim stażem, Bóg obdarzył nas dwoma cudownymi córeczkami: 3-letnią Dianą i 1,5 roczną Sofią, mieszkamy na osiedlu Olimpia Port na wrocławskich Swojczycach. Na początku roku otrzymaliśmy przerażającą diagnozę – nasza starsza córeczka cierpi na ciężką chorobę genetyczną – Zespół Retta. Dziewczynki z tą chorobą nazywane są milczącymi aniołkami. Diana nie mówi, samodzielnie nie chodzi, a Jej stan może się pogorszyć, ponieważ choroba działa degradacyjnie. Jest tak mała, a ogromnie cierpi. W Polsce nie ma możliwości leczenia, więc zbieramy środki na leczenie w USA, na lek, który zatrzyma postęp choroby. Dwuletnia terapia kosztuje aż 4 miliony złotych. Dzięki dobroci Księdza Proboszcza w niedzielę, 7 lipca, po mszach św. podejmiemy zbiórkę funduszy na zagraniczne leczenie naszej Diany. Jako sąsiedzi z pobliskiej parafii św. Jacka błagamy Państwa o pomoc. Kamila i Kamil – rodzice Diany.

Comments are closed.